Čínská masáž v Praze 4 i v centru Prahy

Technika Tujny spočívá v nejrozmanitějších hmatech podle aktuálního stavu masírovaného místa či celkového stavu masírované osoby. Principem Tuiny je povolit, zlepšit danou oblast, jedná se o skutečné umění rostoucí s praxí. Každá část těla má své techniky masáže, které se s časem dále rozvíjí, tak jak je tělo dál a dál zvládá, včetně různých cviků a mobilizace, např. bodová masáž spočívá v tlakovém působení na tzv. aktivní body na povrchu těla. Tyto body jsou většinou na meridiánech, kterými proudí životní energie „čchi“, podle Taoismu.

Ćínská masáž Tuina vznikla na základě poznání meridiánů drah, 5 prvků a dualitě jin jang. Podrobnosti dále zde: masáže podle teorií Taoismu

Čínská masáž Tuina je jedním z pilířů čínské medicíny, je osvědčenou léčebnou metodou a navíc je hlavně výbornou prevencí. Určeno pro všechny věkové kategorie. Píšeme také o tom pro koho je určena čínská masáž.

Princip čínské masáže Tuina 

Největší síla Čínské masáže spočívá v prevenci, to znamená nečekat až někdy nějaká nemoc propukne. Zrovna tak to znamená, že je nejlepší diagnostickou metodou, zejména v tom, že poznává nesoulad dřív jak přístroje. Můžete se cítit velmi špatně a žádné přístroje na vás odchylku z normy nenajdou. Je to jako v tom vtipu o západní medicíně: „Pacient byl zcela zdráv, jen nečekaně zemřel.“

Technika čínské masáže Tujina

Čínská masáž E. Reiter Praha 4 a 1Čínská masáž E. Reiter Praha 4 a Praha 1

Můžeme vám vřele doporučit Čínskou masáž Tuinu ve dvou různých variantách:

  • 1) Čínská masáž tlaková – může se mít za reflexní, nebo také bodová, podle aktuální potřeby. Časově vychází na jednu hodinu, nebo na 30min.  Některé techniky jsou srovnatelné s klasickou masáží.  Po zbavení se bolestí a po zlepšení kondice doporučujeme dále:
  • 2) Čínská relaxační masáž. Jejím cílem je jen oživení a celkové vyrovnání zcela zdravého jedince. Pokud k dostatečnému ozdravení organismu stačí relaxační provedení této masáže, jedná se o ideální situaci, použité techniky jsou jiné, než když něco bolí. Chopte se klíče k silné vitalitě do vysokého věku, včas.

Někdy stačí jen bodová masáž, klinická praxe časem ukazuje vhodnost jednotlivých technik. Bodová masáž se používá např. při bolestech hlavy, při některých kloubních onemocněníchartritidě, chronické bronchitidězánětu průdušekastmatu,vysokém krevním tlakuzánětu svalů, ischiasužaludečních vředech a zácpáchČínská bodová masáž pomáhá při nespavosti, odstraňuje únavu, zvyšuje výkonnost, zlepšuje paměť, zpomaluje stárnutí kůže a celého organismu… Používá se také v boji s nadváhou a úspěšně odstraňuje stres. Např. ve zkouškovém období pacifikuje trému střed zápěstí v předu,  žaludeční nervozitu dokážou zastavit body na nártech…. po jedné návštěvě.

Nevěřte levným časopisovým radám typu : „Kde to bolí tam to hodně mačkejte, nedivte se, když to nebude fungovat. Tak jednoduché to totiž není.“

Přijďte k nám na polikliniku na Chodově na jihu Prahy, kde máte tyto masáže v dostupnosti metra, pouhé 3 minuty od stanice Háje.

Přečtěte si také - Jak se léčí chřipka ?

Více podrobností o masážích se dozvíte také např. v našem článku: Masáže bolestivých kloubů, nebo Bolesti celého těla obecně a bolesti od páteře,

Dornova metoda je vhodná právě v kombinaci s Čínskou masáží, obojí máte automaticky v obou časových verzích 30min. nebo 1h.

Podívejte se kde v Praze 1 a 4 naše masáže najdete, masáže v PRAZE .
aktualizace 26.7.2015 Reiter