Dornova metoda plus Čínská masáž v Praze 10 a v centru

Dornova metoda se dostala do Německa údajně také z Číny. Dornova metoda  se výborně slučuje k čínskou energetickou masáži. V mém  poradenství podle tradiční čínské medicíny TČM používám mnoho dalšího. Dornovu metodu provádím 10 let, zkušeností mám hodně. Jakmile někdo přijde a vidím chyby ve statice těla, je dobré ověřit jestli je to na Dornovu metodu

Co je Dornova metoda – jak ji provádím. V Praze jsem na dvou místech

- Dornovou metodou jsou určité schopnosti, zaprvé je to jistě schopnost vidět, měřit, dále je to zručnost a cit a ještě dále, jsou to vědomosti i z fyziky, kvůli komplikované statice těla a určitě i zkušenosti.

Dornova metoda E. Reiter Praha

Dornova Metoda Reiter Praha 11 a centrum

- zjistím kloubní mezery měřením, jsou to ty samé, které zjistí na RTG, ale na rozdíl od RTG, já je ihned také srovnám. Pokud tedy jde o částečnou dislokaci kloubů a nic horšího, ale většinou je to horší opět na svalech a tkáni v blízkosti kloubu, tedy nic na operaci. Pro celé tělo jsou zásadní dolní končetiny, zde ovlivňují kloubní mezery statiku celého těla, ikdyž dole nic nebolí, může bolet třeba krk.

- zjistím zakřivení páteře, nejen dopředu a dozadu, např. lordózy, ale i skoliózy a pak najdu obratel, který by bylo dobré vrátit do původní správné polohy.

- zjištěné odchylky od normálu nemusí bolet v daném místě, nebo vůbec, jedná se však o bloky, které zhoršují všechny pohybové možnosti, nikdy je nezlepšují. Existují různé bloky, různé jsou pak i způsoby jejich odstranění, ale všechny zhoršují koordinaci těla – tato věc vyžaduje individuální přístup. V práci nebo v některých sportech se využívá zvětšení stability lordózou v bedrech, ale při častém používání to tak zatuhne a zůstane a to má destruktivní vlivy. Kvůli provázanosti těla s psychikou, platí i opak, že tyto postoje vyhledávají určité typy lidí, kteří potřebují zaujmout tento až bojovný postoj.

Konkrétní příklady: V mém okolí byly mladé karatistky, které si vypěstovaly od dětství lordózy a vyvalená břicha na celý život. Co bylo dřív, lordóza nebo karate? To dnes už nikdo neví a je to i jedno, ale tehdy to šlo změnit a ušetřit si následné zdravotní potíže.

- poukážu na špatné pohybové vzorce při sportu, ve volném čase, trvale podvědomé ….. Mohou být nevědomé a stálé, může jít o preferování určitých částí těla. Z hlediska čínské energetické masáže, může jít o energetické sebevyjádření, které nemusí jít ovlivnit Dornovou metodou, ten člověk to tak chce a cítí. Jiný problém je 30 let ztuhlá a srostlá páteř, tady pomůžou dlouhodobé intenzivní detoxikace, které ovšem postižený nemusí ctít provozovat, není to jako si vzít prášek.

- naučím cviky na doma, které když si osvojíte, mohou vám pomoci ihned odstranit bolesti, které vás trápí i desítky let a vždycky jste čekali až zase přejdou. Pro výkonové lidi, třeba sportovce, tanečníky… jsou takové cviky otázkou vyhnutí se bolestí, poškození kloubů, vazů, svalů někdy v budoucnu a podávání větších výkonů v současnosti.

Dornova metoda plus Čínská masáž v Praze

holasová dornova metoda praha 11 / 10

Dornova metoda Praha 10 Holasová

Často odstraním za 30 minut pohybový problém, který nemusí bolet, nebo akutní bolest  (krátce trvající bolest, která se neopakovala, ale někdy i bolesti trvající i dvacet let, avšak u dlouhodobých bolestí to pravidlem rozhodně není) během první návštěvy a napořád. Jak je to možné? Při používání Dornovy metody používám dlouholeté zkušenosti také z Čínské masáže. Čínská masáž má mnoho technik.  na páteř, zajímavé to je v případě relativně pohyblivých páteří, kdy k narovnání skoliózy, nebo hrudníku, nedochází ihned, ale samo to „doběhne“ do příští návštěvy.

Dornovu metodu doporučuji jako prevencí všem, můžeme vám během 30 minut zkvalitnit život, nebo včas zabránit mnohým nepříjemnostem, přestože na sobě nic nepozorujete.

Jsme na poliklinice v Praze 10 / 11 a v centru. Praha 2

Poliklinika Michnova – Reiter,  Holasová

Praha 2 centrum – Reiter

aktualizace 25.9.2016 Reiter

Psali o nás zde.