Dornova metoda plus Čínská masáž v Praze 11 a v centru

Dornovu metodu provádím 10 let. Za tu dobu mně spravení kloubů a obratlů zajímá stále více jako opravdová prevence. Obecně doporučuji Dornovu metodu, i když nic nebolí, preventivně se nechat zkontrolovat. Na co jsem však ještě dál přišel?

Dornova metoda říká, že odstraňuje příčiny bolestí. Ano, zejména při potížích ze špatné statické polohy (sezení, ležení…), nebo špatného dynamického pohybu (práce, sport až po nehody). Pokud daný problém trvá krátce, Dornova metoda během vteřin okamžitě a trvale odstraní příčinu bolesti.  Chodí ke mně mnoho pohybově nadaných lidí s různými akutními bolestmi, kteří cvičí různé metody a přes veškerou svou snahu se jim bolesti stále vrací a někdy je nečekaně vyřazuje z jejich aktivit.

Jak vidím odstraňování příčin bolestí já?

Všichni pořád chtějí jen odstranit bolesti. Akutní bolest je jen špičkou ledovce navršenou na zásadních chronických (dlouholetých) problémech, které ale nikoho nezajímají, protože nebolí a nejsou do očí bijící.

Ono je to ještě horší, pokud někomu tyto chronické potíže ukážu, tak nevěří (že mají třeba hrb), tím ovšem nemají vůli s tím něco dělat. Někdy si tyto chronické potíže dokonce hýčkají. 

Dornova metoda E. Reiter Praha

Dornova metoda E. Reiter Praha

Problémy, které jsem označil za hýčkané, je možné odhalit jen postupně při spolupráci. Někdo považuje za vleklý problém jen to, co už dlouho bolí, jenže on hrb, nebo lordóza klidně 20, 30 let nebolí, co s tím?! Někdo jiný spoléhá na to, že vždycky všechno nějak přejde samo. Opakuji, že ikdyž nic nebolí a není vidět, neznamená to, že je vše v pořádku. Třeba tanečnice, pro dokonalost svého těla běžně nevidí lordózu. Ony i okolí si myslí, že je to dokonce zkrášluje. Všichni si

 chtějí ponechat třeba jen pomyslné výhody svého postoje, nebo jednání a problémy z toho plynoucí mají za ně řešit jiní. Z mého pohledu je při lordóze od břicha všechno dolů v energetické nouzi.

Každého zajímá, že bolest jde vždy odstranit. Varuji před takovým postupem

Je to třeba udělat tak, aby bolest ani nevznikla. Kdo si myslí, že až to bude třeba, bude o něj vždy dobře postaráno, tak ať se trochu porozhlédne po svém okolí, jak lidi trpí a jak veškerá péče vrcholí doživotním konzumem léčiv. 

Nabízím včasné řešení bolestí zvýšením citlivosti a koordinace

Včasné znamená, když jste na životním vrcholu svých sil a vůbec nic nebolí, nejdéle do 35 let. První, alespoň trochu úspěšný pokus tohoto druhu, by měl do tohoto věku proběhnout. Lékaři umí vysvětlit vliv věku na bolesti mnohem lépe než já a mají na všechno i léky. Uvádím, kdy má terapie největší šanci uspět, jak s těmito fakty naložíte, je na vás. Zajímavé je, že pokud někdo má bolesti, tak má na těle také různé oblasti méně citlivé, a že po nějaké době, když dávám vše do pořádku díky Čínské energetické masáži, je tato citlivost vyrovnaná a mnohem větší. Nazývám to malým návratem do mládí, zákazníci to tak popisují. Mladí kolem 20 let mají tuto citlivost velkou a ztrácí ji, protože o tom nic neví. Do 35 let ji ztratí i ti poslední. Dalším výrazným pokrokem je rozproudění energie a nakonec její zvětšení, do té doby tato znovu nabytá citlivost není stabilní, ani odolnost vůči bolesti.


Dornovu metodu používám s Čínskou energetickou masáži v poradenství podle TČM

Akutní bolest a  pohybový problém odstraním běžně do 30 minut

vitaminy

Vitamíny vám záda nesrovnají, ale posilujte svou odolnost čerstvými vitamíny snadno a rychle.

Akutní bolest, která trvala krátce a neopakovala se. Někdy odstraním na pár návštěv bolesti trvající třeba i dvacet let, avšak s jistotou to očekávat nejde. Je to díky dlouholetým zkušenostem s Dornovou metodou i s Čínskou masážíČínská masáž má mnoho technik na páteř, zajímavé to je v případě relativně pohyblivých páteří, kdy k narovnání skoliózy, nebo hrudníku, nedochází ihned, ale samo to „doběhne“ do příští návštěvy.

Co je Dornova metoda – jak ji provádím. V Praze jsem na dvou místech

Z hlediska zákazníka je Dornova metoda spíš společné cvičení, během kterého tlačím na různá místa na těle.

holasová dornova metoda praha 11 / 10

Dornova metoda Praha 10 Holasová

Jsme na poliklinice v Praze 10 / 11 a v centru. Praha 2

Poliklinika Michnova – Reiter,  Holasová

Praha 2 centrum – Reiter

aktualizace 25.9.2016 Reiter

22.1.17

Psali o nás zde.