Dornova metoda plus Čínská masáž v Praze 11 a v centru

Dornovu metodu používáme zcela automaticky od první návštěvy k jakékoliv masáži. Provádíme ji denně 10 let, zkušeností máme hodně.

Dornova metoda pro život jaký je

Proč provádíme Dornovu metodu 1/2 hodiny v kombinaci s Čínskou masáži? 

Reiter Dornova metoda a masáže Praha 4 a Praha centrum

Reiter Dornova metoda a masáže Praha 4 a Praha centrum

Většina chce jen jednorázově a rychle pomoci od akutní bolesti a půlhodina na to většinou u nás stačí. K tomu je však zapotřebí technik z Čínské masáže, zejména silná tlaková masáž, vzácněji relaxační.

Dornova metoda se mi velmi dobře osvědčila u dětí do 5 let, kdy jim obzvlášť vyhovuje časová nenáročnost i méně jak půl hodiny. Dornova metoda je pro jakýkoliv věk, pro těžce pracující, nebo např.i pro těhotné, při sedavé práci, pro sportovce i rekreační sportovce…Více zde, pro koho je Dornova metoda určena? 

Pozor, jakmile jednou něco zabolí, znamená to, že něco je hodně špatně a bolesti mají tendenci se vracet. (není zde myšlen stav po úrazu ani po operaci, ale nefunkční stav hlavně pohybového aparátu – kostra, svaly) Pro pasívní jedince to znamená čekání, až to zase přejde. Pro aktivní jedince má být bolest životním vykřičníkem! Většinou si chtějí pomoci samy, rozhýbáním, cviky, sport…, ale najděte si včas svého terapeuta a nejen na odstraňování bolestí. Jistě vám najde další příčiny bolestí a doporučí cviky, které nemusíte sami nikdy objevit.

Počet návštěv na Dornovu metodu je individuální

- zejména podle toho jak dlouho to bolí a jestli to samé místo už bolelo někdy dříve

- jakou máte momentálně zátěž, u některých sportů by měl být trvalý a častý dohled

- podle toho jak dlouho trvala křivost páteře – nemusela nutně bolet

- v případě vleklých potíží, podle vašeho nadání pro cvičení doma – na jednu návštěvu se neosvědčilo učit víc jak 2 nebo 3 cviky, navíc se často vnáší do cvičení doma chyby

Jak to provádíme: Dornova metoda plus Čínská masáž

Během jedné návštěvy máte u nás v rozumném poměru kombinaci Dornovy metody s Čínskou masáží 30 min. nebo 60 min.

Nemějte žádné obavy, cokoliv nejprve domluvíme, na první ani druhou návštěvu vám rozhodně nebudu kontrolovat pohmatem, ani rovnat, kostrč, jen na výslovné odůvodněné přání. Nebudu vás učit desítky cviků, ale jen ty aktuálně nejlepší max. 2-3 a až po zvládnutí další.

Co když vám Dornova metoda na jednu návštěvu nezabere?

Situace může být složitější, když jde např. o prolínání různých chronických a akutních potíží např. desítky let ztuhlé svalstvo (hýžďové, stehenní, mezižeberní, v bedrech), zpomalený lymfatický oběh, lordóza, spondyloza, nervové onemocnění, obecně degenerativní, které trvalo příliš dlouho, přičemž dlouho je relativní, mohlo probíhat také příliš rychle.

Nechci zde dopředu jmenovat, na co Dornova metoda určitě zabere nebo určitě nezabere, je dobré ji vyzkoušet dokonce, ikdyž nic nebolí. Na všechno několik málo návštěv stačit nemůže, ani přes poctivé domácí cvičení. Proto píšu a stále opakuji,

masáže jsou životním stylem,

 neexistuje nic, co by vás bezpečně vždy znovu a znovu zachránilo při bolestech, když se chronicky nedbá zdravého životního stylu, který se však dá nejlépe vyčíst právě ze stavu kloubů a páteře.

Vaší nadějí mohou být cviky na doma, přestože to na první návštěvu nezabralo

Doma vám cviky Dornovy metody okamžitě uleví od bolesti, pokud jsou správně provedeny. To i v případě, že patříte k těm, co nemáte cvičení v oblibě. Protože jsou krátké a účinné! Někdy je těžké potřebné cviky někoho naučit a hlavně, aby je použil, když to zrovna bolí, někteří by nejraději zase prášky.

Žádné dlouhé cvičení. Někdy může nalezení takových cviků obnášet více návštěv, např. když se zjistí, že jeden cvik jednou zabere a jindy ne i přes správné provedení, protože jde ještě o něco dalšího, co se objeví jen občas, např. hnutá kyčel s jen občas hnutou křížovou kostí, ale může se klidně přidat další věc, třeba občas hnutá pánev, nebo kotník.

Dornova metoda i cvičená doma může znamenat nápravu během pár vteřin, ale najít cviky na doma může být těžké. 

Mnozí mají naopak zájem doma cvičit až moc, chtějí něco, co jim zaručeně pomůže a chtějí pořád něco cvičit, ikdyž je to úplně zbytečné, někdy i krajně nevhodné a hodilo by se jim něco jiného. Někteří chtějí cvičit denně kyčle s ručníkem, ikdyž je mají ve výborném stavu a potřeboval by to kotník, nebo křížová kost.

Je těžké doma začínat sám na sobě od nuly. Je to až nesmysl, někdo vám musí nejprve záda a klouby prohlédnout. Až po opakovaném nálezu budete už sami vědět: aha to je zase ta kyčel, kotník a kříž na jedné straně a skolióza na druhé straně nahoře a prohnutý krk. Nejde se naučit všechno hned a nemá žádný smysl cvičit všechno, trvá to dlouho a je demotivující, když to nepomůže. Můžete cvičit něco špatně, nebo něco vynecháte, proto to nezabralo, nebo potřebujete masáž a ne Dornovu metodu, nebo jde o něco jiného.

Obecně se bohužel dá říct, že ti co nějaké konkrétní cviky potřebují nejvíc, ti se je nejhůře učí a v případě naléhavé potřeby, je doma ještě k tomu navíc provedou špatně, neúčinně.

Je mnoho zákazníků, kteří cvičit nechtějí a nebudou a právě jim přijde Dornova metoda a jiné cviky vhod, když přijdou k nám i na Čínskou masáž. Nezazlívám to nikomu, protože vím, jak to může být těžké a stejně jsem názoru, že život by neměl být o neustálém cvičení, ale o správné koordinaci těla a to je úplně něco jiného.

Bývá zvykem, že akutní potíže se přechází, buď se čeká až sami přejdou, nebo se bere prášek proti bolesti, jde se na opichy… bez odpočinku….Proč to tak nedělat? Co to má společného s Dornovou metodou, když chytnou zase záda, nebo bolí břicho?

 Chcete opravdovou kondici, tak bez sportu rozhodně ano.

Kvůli bolestem i prevenci jsme tu pro vás a to v Praze dokonce v dostupnosti metra, 4 minuty od stanice Háje.

Nově i na Praha 2 , Dittrichova 5.