Dornova metoda plus Čínská masáž v Praze 11 a v centru

Dornovu metodu provádím 10 let, dobrých zkušeností s ní mám hodně. Dornovou metodou se dají rychle odhalit chyby ve statice těla. Pro mnohé je podstatné, že rychle zbavuje od bolesti a zlepšuje pohyblivost, což někdy ocení sportovci, ale i oni přichází pozdě. Doporučuji Dornovu metodu, ikdyž nic nebolí, preventivně se nechat zkontrolovat, ale na co se většinou přijde?


Veškerá pomoc, kterou všichni hledají je komplikována tím, že akutní problémy se kterými se přichází, jsou jen špičkou ledovce navršené na zásadních chronických (dlouholetých) problémech, které ale nikoho nezajímají, protože nebolí a nejsou do očí bijící.

Ono je to ještě horší, oni si tyto chronické potíže hýčkají. To znamená, že kdybych jim chtěl pomoci, tak je to proti jejich vůli.

Problémy, které jsem označil za hýčkané, je možné odhalit jen postupně při spolupráci. Někdo považuje za vleklý problém jen to, co už dlouho bolí, jenže on hrb, nebo lordóza klidně 40 let nebolí, co s tím?! Někdo jiný spoléhá na to, že vždycky všechno nějak přejde samo. Opakuji, že ikdyž nic nebolí a není vidět, neznamená to, že je vše v pořádku. Třeba tanečnice, pro dokonalost svého těla běžně nevidí lordózu. Ony i okolí si myslí, že je to dokonce zkrášluje. Všichni si chtějí ponechat třeba jen pomyslné výhody svého postoje, nebo jednání a problémy z toho plynoucí mají za ně řešit jiní. Z mého pohledu je při lordóze od břicha všechno dolů v energetické nouzi.

Znamená to, že opravdovou pomoc naleznete jedině o 10-30 let dříve u někoho, kdo tu chronicitu už vidí a chápe její vývoj v čase. A pak musíte ještě projevit zájem to řešit.

Z mého hlediska je úplně stejně důležitý vývoj potíží v čase jako pro zákazníka, že jde rychle odstranit bolest. Důvod je samozřejmě v tom, že čím více se v těle a jeho problémech celkově vyznám, tím účinněji bolesti také dokážu odstranit.

Mnohem zajímavější přehled o vývoji potíží na těle mám díky Čínské energetické masáži. Zajímavé je, že pokud někdo má bolesti, tak má na těle také různé oblasti méně citlivé, a že po nějaké době, když dávám vše do pořádku, je tato citlivost vyrovnaná a mnohem větší. Nazývám to malým návratem do mládí, respektive zákazníci to tak sami popisují,  a to z toho důvodu, že mladí kolem 20 let mají tuto citlivost ještě velkou a začínají ji ztrácet, ale protože se tomu nevěnují, tak ji do 35 let ztratí i poslední. Dalším výrazným pokrokem je rozproudění energie a nakonec její zvětšení, do té doby není stabilní nic.


Dornova metoda plus Čínská masáž v Praze

Dornova metoda  se výborně slučuje s Čínskou energetickou masáži. V mém  poradenství podle tradiční čínské medicíny TČM ji používám také.

Dornova metoda E. Reiter Praha

Dornova Metoda Reiter Praha 11 a centrum

Akutní bolest a  pohybový problém odstraním běžně do 30 minut.

Akutní bolest je krátce trvající bolest, která se neopakovala, ale někdy odstraním rychle i bolesti trvající i dvacet let, avšak u dlouhodobých bolestí to pravidlem rozhodně není. Je to díky tomu, že při Dornově metodě používám dlouholeté zkušenosti také z Čínské masáže. Čínská masáž má mnoho technik  na páteř, zajímavé to je v případě relativně pohyblivých páteří, kdy k narovnání skoliózy, nebo hrudníku, nedochází ihned, ale samo to „doběhne“ do příští návštěvy.


Co je Dornova metoda – jak ji provádím. V Praze jsem na dvou místech

Z hlediska zákazníka je Dornova metoda spíš společné cvičení, během kterého tlačím na různá místa na těle.

- zjistím kloubní mezery měřením, jsou to ty samé, které zjistí na RTG, ale na rozdíl od RTG, je ihned také srovnám. Pokud tedy jde o částečnou dislokaci kloubů a nic horšího, ale většinou je to horší opět na svalech a tkáni v blízkosti kloubu, tedy nic na operaci. Pro celé tělo jsou zásadní dolní končetiny, ikdyž dole nic nebolí, může bolet třeba krk.

- zjistím zakřivení páteře, nejen dopředu a dozadu, např. lordózy, ale i skoliózy a pak najdu obratel, který by bylo dobré vrátit do původní správné polohy.

Bloky zhoršují pohybové možnosti. Jednou, až uzrají, udělají pohyb nebezpečným a vedou k poškození tkáně. Zdaleka není možné se všech bloků zbavit pohybem, ani cviky, ani kvalitními doteky, doma už vůbec ne, ale jen společně krůček po krůčku.

- zjištěné odchylky od normálu nemusí bolet v daném místě, nebo vůbec, jedná se však o bloky, které zhoršují všechny pohybové možnosti, nikdy je nezlepšují. Existují různé bloky, různé jsou pak i způsoby jejich odstranění, ale všechny zhoršují koordinaci těla – tato věc vyžaduje individuální přístup. V práci nebo v některých sportech se využívá zvětšení stability lordózou v bedrech, ale při častém používání to tak zatuhne a zůstane a to má destruktivní vlivy. Kvůli provázanosti těla s psychikou, platí i opak, že tyto postoje vyhledávají určité typy lidí, kteří potřebují zaujmout tento až bojovný postoj v celém životě i proti těm, co by jim snad s tím chtěli pomoct.

Konkrétní příklady: V mém okolí byly mladé karatistky, které si vypěstovaly od dětství lordózy a vyvalená břicha na celý život. Co bylo dřív, lordóza nebo karate? To dnes už nikdo neví a je to i jedno, ale tehdy to šlo změnit a ušetřit si následné zdravotní potíže.

holasová dornova metoda praha 11 / 10

Dornova metoda Praha 10 Holasová

- naučím cviky na doma, které když si osvojíte, mohou vám pomoci ihned odstranit bolesti, které vás trápí i desítky let a vždycky jste čekali až zase přejdou. Pro výkonové lidi, třeba sportovce, tanečníky… jsou takové cviky otázkou vyhnutí se bolestí, poškození kloubů, vazů, svalů někdy v budoucnu a podávání větších výkonů v současnosti.

- poukážu na špatné pohybové vzorce při sportu, ve volném čase

Jsme na poliklinice v Praze 10 / 11 a v centru. Praha 2

Poliklinika Michnova – Reiter,  Holasová

Praha 2 centrum – Reiter

aktualizace 25.9.2016 Reiter

22.1.17

Psali o nás zde.