Dornova metoda plus Čínská masáž v Praze 11 a v centru

Dornovu metodu používám zcela automaticky od první návštěvy k jakékoliv masáži. Provádím ji denně 10 let, zkušeností mám hodně. Ikdyby někdo přišel jen na relaxační masáž a kulhal by, nebo by měl vyhnutý obratel, nebo bych si všiml trénovaným okem něčeho jiného, tak to už je Dornova metoda.

Co je Dornova metoda – jak ji provádím. V Praze na dvou místech

- je to schopnost vidět na první pohled přes oblečení a někdy i na dálku změny ve statice těla.  Dornovou metodou jsou určité schopnosti, zaprvé je to schopnost vidět určitým způsobem.

Dornova metoda E. Reiter Praha 4 a 1

- zjistím kloubní mezery měřením, je to tedy i schopnost měřit i na milimetry, když na to přijde. Pro celé tělo jsou zásadní dolní končetiny, zde ovlivňují kloubní mezery statiku celého těla. Ty stejné kloubní mezery se někdy zjistí také na RTG.

- zjistím zakřivení páteře, nejen dopředu a dozadu, např. lordózy, ale i skoliózy a pak najdu obratel, který by bylo dobré vrátit do původní správné polohy.

- zjištěné odchylky od normálu nemusí bolet v daném místě, nebo vůbec, jedná se však o bloky, které zhoršují všechny pohybové možnosti, nikdy je nezlepšují. Existují různé bloky, různé jsou pak i způsoby jejich odstranění, ale všechny zhoršují koordinaci těla – tato věc vyžaduje individuální přístup. V práci nebo v některých sportech se využívá zvětšení stability lordózou v bedrech, ale při častém používání to tak zatuhne a zůstane a to má destruktivní dopad na vlastní tělo.

- poukážu na špatné pohybové vzorce při sportu, ve volném čase, trvale podvědomé ….. Mohou být nevědomé a stálé, jinými slovy jde o preferování určitých částí těla.

- naučím cviky na doma, které když si osvojíte, mohou vám pomoci ihned odstranit bolesti, které vás trápí i desítky let a vždycky jste čekali až zase přejdou. Pro výkonové lidi, třeba sportovce, tanečníky… jsou takové cviky otázkou vyhnutí se bolestí, poškození kloubů, vazů, svalů někdy v budoucnu a podávání větších výkonů v současnosti.

- na mnoho z uvedeného mi díky zkušenostem s Dornovou metodou, obratnosti a věcnému přístupu stačí

jen 30 minut

- navíc dokážu odhadnout kolik času zabere náprava různých odchylek, čím déle problém trvá, tím déle a pracnější je také náprava. Co to bude obnášet a jejich další pravděpodobný vývoj.

Dornova metoda plus Čínská masáž v Praze

reiterová dornova metoda praha 4 1

Často odstraním za 30 minut pohybový problém, který nemusí bolet, nebo akutní bolest  (krátce trvající bolest, která se neopakovala, ale někdy i bolesti trvající i dvacet let, avšak u dlouhodobých bolestí to pravidlem rozhodně není) během první návštěvy a napořád. Jak je to možné? Při používání Dornovy metody používám dlouholeté zkušenosti také z Čínské masáže. Na poliklinice Michnova jsme takřka pět let. Nově Praha centrum.

Dornovu metodu doporučuji jako prevencí všem, můžu vám během 30 minut zkvalitnit život, nebo včas zabránit mnohým nepříjemnostem, přestože na sobě nic nepozorujete.

Jsem v Praze 11 a v centru.

25.9.2016 Reiter