Kouzelné umění čínské masáže přináší zdraví

Řešení zdravotních problémů pomocí Čínské masáže

je od základu odlišné od západních běžných diagnostických postupů, nejčastěji spojené s chemií a chemickou léčbou.

Teorie masáží

Čínská diagnostika a léčba masáží spočívá z velké části ve zjištění stavu drah a na jejich postupném uvolňování. Je mnoho věcí, proti kterým západní medicína nemá námitek, ale oba systémy jsou neslučitelné, protože každý klade důraz na něco jiného, až se někde rozchází úplně.
Západní medicína je přehnaně zaměřena na precizní anatomii a chemizaci. Udělá z člověka věc, která se léčí stále více chemií a stále hrubšími operativními zákroky. Čínská masáž je zaměřena na energetický systém drah, které má spojitost s energiemi, které západ od určitého okamžiku považuje za neopodstatněnou víru. Jedno druhé navzájem nemusí.

Proč západ stejně materialisticky a precizně nepracuje s prokrvením? Uznává, že krevní oběh je pro člověka zásadně důležitý, vždy začíná měřením krevního tlaku a poslechem srdce a dál najednou nic. Léčba Čínskou masáží spočívá zcela zásadně na zlepšení prokrvení celého těla. Západní fyzioterapeuti jsou maximálně ochotni zlepšovat prokrvení pouze nemocné části těla, ale neví proč by se měli zaměřovat na „zdravé“ části těla a ztrácet tam čas?

Čínská masáž léčí prokrvení celého organismu, protože krev je nositelem energie čchi.

Kde tato energie není, tam je nemoc. Nemoc nemusí propuknout ihned, ale třeba za 10, 30 let. Dokonce si klidně nepropukne ani na místě, kde je soustavně málo krve, jako studené ruce a třeba nohy, ale kdekoliv a dokonce v jakékoliv formě. Je to proto, že tělo musí fungovat správně jako celek, nelze si z něj odmyslet třeba permanentně studené ruce.

Čínská masáž lečí a preventivně působí proti nemocem

léčení masáží

Že by mohla Čínská masáž léčit třeba jaterní nemoci, nebo nemoci prostaty nebo srdce, ledvin , plic, průjem, atd? Musí to být čarování? Jak je to možné? Docela snadno, léčí totiž celek. Nejde jen o předpoklad, ale o běžnou praxi, že pokud je jakýkoliv orgán tak těžce nemocný, že je to zjistitelné laboratorními testy a třeba ekg, rentgenem atd., tak tím musí být zcela jednoznačně postižené celé tělo, protože každý orgán má pro tělo nějaký význam a pokud onemocní, tak to celé tělo ovlivní.

Čínské teorie jsou naprosto rozsáhlé a jdou daleko do podstaty :

Každá nemoc ovlivní fungování těla jako celek, ovlivní i emoce a také myšlení a to tak, že vše zmíněné onemocní také.

Rozlišování nemocí a fungování člověka se tak dostává do velmi jemných vztahů a popisují se mechanizmy, které mohou jít do hloubky závažných nemocí, ale také do neuvěřitelných výšin vysoké kondice, zdraví a vitality. Podle kritérií Čínské masáže mohu říct, že zdravotní stav většinové populace je naprosto kritický i u těch, co si myslí, že jsou naprosto zdraví a dokonce i v řadách mladých lidí kolem 20 let. Na těchto těžce nemocných masách je tak velké množství práce, že to bohužel s našimi západními předraženými cenami za služby nikdy nikdo nezaplatí, mohou být jen výjimky. Tyto těžce nemocné masy jsou odsouzeny k tomu, že preventivní práce na jejich zdraví je nulová. Zůstává jen u hloupých rad typu nepijte, hejbejte se, cvičte tamto, tuto a toto, jezte míň a hlavně už nekuřte…

Tyto masy jsou jen čekatelé, až jim nějaká nemoc propukne až tak, že si ji nelze nevšimnout a to v tom lepším případě, v tom horším, jde o čekatelé na předčasné úmrtí (infarkt, mozkové příhody.., a další předčasná úmrtí jiných druhů). Mnozí jsou evidentně nemocní a někteří z nich jsou trvale na lécích. Je známo, že na východě naopak vypadají mnozí o 20 let mladší, na západě to řeší snad jen bulvární tisk, že se závistivě tu a tam o někom zmíní. Nejhorší však na těchto masách je, že nikomu z nich nemůžete říct, že je už nyní těžce nemocen, přestože o tom nemá potuchy. Pošle vás někam. To by mohlo z části vysvětlit proč skoro nikdo nemá o prevenci stejně zodpovědný zájem jako o léčbu právě propuklé akutní nemoci. Dalším důvodem je všeobecná drahota, ale na doplňky stravy se utrácí abnormální sumy.

Pokud zájem o prevenci je, ať už ze strany populace nebo dokonce ze strany zdravotní péče, tak přes všechny použité informace a přes všechnu technickou vymoženost, je to na tak hrubé úrovni, a s natolik nedostatečnou informovaností, že se stejně o prevenci ve skutečnosti vůbec nejedná a platí, že se všichni na západě většinou jen plácají po zbytečných vyšetřeních a s panikou začínají řešit až nepřehlédnutelný příšerný akutní stav.

„Čína“ řeší přímo zdravotní problém

Co je tím jemným rozlišováním v Čínské masáži a léčbou přímo zdravotního problému, kterému se nevyrovná žádná, i nejdražší západní technologie? Zdravotní problém není až když je člověk na tom hodně špatně podle svých omezených osobních kritérií, nebo až podle toho co ukáže laboratoř, ekg, CT, atd., nebo když už to vidí každý a dotyčný se nemůže hýbat, ale mnohem dříve, kdy se pro tyto potíže vytváří předpoklady a vůbec nikdo si jich nevšímá.

Pulzní diagnostika – už základní techniky této diagnostiky odhalují velké procento populace s velkými zdravotními a kondičními disharmoniemi.

Správné prokrvení – někdo si myslí ,že mít studené ruce je dobré, že prý je teplé srdce. Podle čínské medicíny je o vážnou poruchu prokrvení. O poruchu jde i při stejném problému na libovolné části těla. Pozornost se tomu věnuje obvykle jen z mdla. Prevence v této věci je na západě nulová.

Správné držení těla – rovněž ukazuje na žalostný stav současné západní populace. Rady typu nehrb se jsou dobré, že si někdo alespoň všímá, ale jinak jsou hloupé a bezcenné. Držení těla existuje samovolné a z vlastní vůle a to z vlastní vůle skoro nemá žádnou hodnotu.

Správné držení krku – některé západní systémy jsou založeny jen na léčení krku, ano i čínské medicína dává krku obrovský význam, ale správné držení krku u nás skoro nikdo nemá. Naše krky jsou prakticky nefunkční a prevenci nikdo nevyžaduje. Nemám plnou čekárnu lidí, kteří si teď hned chtějí nechat srovnat krk. Dokonce i přes mé upozornění, když je na tom krk velmi špatně (nemusí bolet) narážím na naprostý nezájem věc řešit, protože nic přeci nebolí. Nebuďte v oblasti prevence k sobě tak bezohlední. Řeknu vám přesně jak váš krk má vypadat. Prostě se jen objednejte k nám na polikliniku na Praze 4.

Volná a výkonná svalová struktura – na západě je představa, že svaly mají být neustále tvrdé, ale takové je má každá babička a právě ty tvrdé svaly je bolí ze všech nejvíc a jsou nevýkonné.

Vitální složka člověka musí být robustní – většinou se setkávám s vitalitou v troskách, se silnou vitalitou jen v mizivém počtu. Vitálně silný jedinec se své vitalitě vůbec nemůže ubránit, při nepatrné akci se dere k nekompromisním projevům. Většinou ke mě chodí z tohoto pohledu zombie.

Pozor na promrhání šance včasné prevence masážními technikami

Nedávno jsem si poslechl reprezentativní příklad za mnohé jiné, slečna mívá křeče do hrudního koše až tak, že nemůže dýchat a to vždy po jednom pivě a někdy z ničeho nic. Našel jsem ji také několik vyhnutých obratlů na zádech, ale páteř byla celá zatuhlá, takže jsem ji řekl, že to napoprvé nepůjde spravit, a že ji více řeknu tak napotřetí. Nemá prý peníze, chystá se totiž odjet na několik měsíců, možná let, do zahraničí. Slečna si zahrává s realitou. Prevenci ve smyslu tohoto článku dávno propásla, přestože jí je 20. Vitalitu považuje za nějaké sprosté slovo, říká o sobě, že je v pohodě, jen občas to zlobí.

Uvedené diagnostické metody nejsou zdaleka všechny, ale už tyto otevírají oči pro skutečné vidění našeho světa jako velmi nešťastného. Někdo si rád dobrovolně nasazuje růžové brýle, jiný si je nechá nasadit bez odporu a jiný má oči v sloup a nevidí vůbec. Kolik z vás přijde na kompletní propracování celého těla, protože jste si přečetli tento text? Většina chce jen odstranit bolest, občas si zajít preventivně aby něco nebolelo, sem tam si zajít jen tak, ale preventivně zvýšit kompletně kondici? Léčit včas podle představ čínské medicíny se v dohledné době nestane ani zbožným přáním, ve zdejších davech  honících se neustále za levnou zábavou nebo za každodenními povinnostmi.

 

Je těžké přát si něco co neznáte.

Léčba masážemi podléhá jistě různými stupni umění a jako při každé jiné léčbě se může někomu zdát, že jde o kouzla. Největším opravdovým kouzlem je zapracovat natolik na zdraví preventivně, aby léčba nebyla nikdy zapotřebí. Laicky sám pro sebe to je možné jen do velmi omezené míry, přestože se radí aby se o to každý snažil (plaváním, cvičením, sportem, jízdou na kole, strečinkem …) a přestože se o to mnozí opravdu snaží, přináší to jen malé výsledky. Důvod je jednoduchý. Je na to zapotřebí stejného mistrovství jako při léčbě.