Kurz výměny energie jin jang podle východní energetiky na Praze 11, 10 i na Praze 2

První konzultace je v ceně jako za poradenství podle ceníku.

Daleká budoucnost se skrývá v naší daleké minulosti. Pro tradiční čínskou medicínu to platí úplně přesně. Je velmi pravděpodobné, že to, co dříve ovládalo a provádělo jen málo lidí, tak o to se v budoucnu bude pokoušet a bude umět stále více lidí, už jen díky stále snazšímu rozšiřování informací a stále klesající snahy něco cenzurovat.

„Ti, co se dnes začnou učit nějaké významné techniky z dávné minulosti, tak se dostanou napřed. Začnou předbíhat vývoj lidstva, který je dost těžkopádný a to i v současné době, údajně informační revoluce a rozmachu chytrých telefonů… Chcete vážně komunikovat hlavně přes wifi a docela nezúčastněným stylem, když už ne rovnou mrtvolným?“

Chcete stále vyhledávat nové zážitky, třeba na dovolené, třeba s novým a zase novým partnerem, vždy jinak komplikovaným, nebo chcete dát svým zážitkům pevný základ a  živou náplň?

Stále ještě doufáte, že někdy najdete dokonalého partnera? Proč je partner, tak důležitý? Předpokládejme, že s ním trávíte hodně času, tak už jen proto. Pokud tento čas s ním naplníte vhodnou činností s vnitřním souladem, váš život bude konstruktivní a uspokojivý po všech stránkách, budete schopni řešit třeba partnerské problémy, na které bez znalostí tělesných technik a energie, nejde vyzrát a budete se moci zaměřit na opravdový osobní rozvoj, který zmíním až na konec.


Náplň kurzu energetické výměny jin/jang

Nejprve zmíním, že tímto způsobem neprovádím ani Čínskou masáž ani poradenství . Patří to k těm nejvyšším možným tělesným technikám jakými se momentálně zabývám. Jsou proto určitě nezbytně nutné jisté předpoklady, které tady zatím nechci vyjmenovávat, protože nejsou statické. Znamená to, že cokoliv uvedu jako podmínku, tak nemusí být druhou stranou pochopeno správně. Pokud bych zde napsal, že podmínkou je nejen naprosté zdraví, ale překypující zdraví s obrovskými přebytky energie, tak vím, že pocity energetických nadbytků, i když reálně prožívané, nemusí naší spolupráci prospět a naopak někdo s pocity bez energie, může být až paradoxně nejvhodnější pro začátek této spolupráce. Musí se jednat o stabilní osobnost, která zrovna neřeší deset megadramat svého života a také, kdyby náhodou došlo k nečekané životní události, tak že se z toho hned nesloží. Má angažovanost je v této práci o něco málo větší než v běžném pracovním dni a vyloženě se zdržovat ještě „obyčejnějšími“ problémy zrovna při této akci je pro mě nepřijatelné a proto je dobré se zajistit. Dost času se věnujeme slovní komunikaci a tím se ve skutečnosti práce na těle stává rychlejší a silnější. Pro mě není problém takřka na komkoliv vyvolat silné zážitky na těle, ale současné zákaznice na ně nejsou připravené, chtějí všechno řídit samy a po svém, mají konkrétní představy o tom jak se má zacházet s jejich energií, vykazuje to však značné chyby, které nejsou běžně zvládnutelné. Tak proto je prvním předpokladem vysoce stabilní osobnost. Já vím, že běžně dělají ženy experimenty se svou energií a snaží se s ní muže ovládat, nebo si testují, co umí a co to dělá a přemýšlí, jak s takovým „darem“ naložit. Určitě to mnozí znají a mají zkušenosti, že se po tom dost blázní, pokud všechno běží spíše konstruktivně, tak to patří právě k těm nejlepším okamžikům života a doby zamilovanosti. Přemýšlel jsem kolikrát, jak tyto děje zvládat, protože jsou běžnou součástí energetických procesů při nejúčinnějších masáží, nebo také mezilidských vztahů z energetického hlediska. Je docela možné, že takový experimentální přístup od zákaznic je úplně nejlepší.

Dá se předpokládat, že potenciální zájemkyně bude lákat hlavně zvědavost. To přesně vystihuje komplikovanost dnešní doby. Stabilní osobnosti ovšem obvykle nevykazují přílišnou zvědavost, daleko víc pasivní pohodlnost. S touto nabídkou předbíhám dobu, ideálních zájemců je málo, všichni chtějí zkoušet něco spíš v reálu, i když je tam minimální prostor pro pokusy. Úspěchy sklouzávají rychle do hlubšího vztahu, který poskytuje přeci zajímavější věci…. Snaha o malé a jisté pokroky v předem domluvených a umělých podmínkách, by měla přitom být pořád lepší, než se vůbec nic nového v tomto směru neučit a také naopak snaha o vždy maximální úspěch bývá, jak to tak v životě často bývá, korunována naprostým nezdarem.

Nezbývá, než vyzývat uvedené stabilní osobnosti, aby projevili pro začátek zájem k diskuzi na toto téma. Je dobré se při objednání zmínit, že se o tohle zajímají, ale při první návštěvě bych zájemkyni bral pořád jako potenciální zájemkyni a několik návštěv bych věnoval část hodiny diskuzi na toto téma a ve zbývajícím čase bych poskytl malé ochutnávky, které však považuji za poměrně běžné při masážích. Důležité je, že se od začátku mohu tímto směrem správně zaměřit. Pokud by potenciální zákaznice chtěla jen tak pro sebe zjistit jak jako masíruji a co dělám a potajmu mě chtěla vyzkoušet pro tento záměr, tak to bych nedoporučoval, protože by nemusela unést, že při běžné masáži hledám „chyby“ jako stažené svaly, chybné návyky a ženy obzvlášť na sebemenší poznámku typu, „že tento sval je stažený a tento kloub v nepořádku“, nereagují jako na věc v rámci běžného masérského postupu, který prostě stažené svaly řeší jako problém č.1, ale jsou zvyklé na takové poznámky reagovat jako na výtky, se kterými pak mají problém a utíkají k jinému masérovi. Nakonec zanevřou na nějaké povolování svalů úplně, protože všichni muži jsou stejní. U masérek, pokud má žena problémy s muži, ji čekají překvapivě úplně ty samé problémy. Problémy se řeší různě, někdy se kolem nich jen chodí, jindy se jich trochu někdo dotýká a někdy se před nimi zavírají oči úplně. Proto je zapotřebí od začátku mluvit otevřeně o svých zájmech a přáních a nevytvářet si vědomě bariéry a nějaké taktické kličky, že si něco sama nejprve zjistím a pak uvidím, jak mě osloví…. Vůbec vás v takovém případě neoslovím, budu mluvit o svalech a pohyblivosti těla a kloubů. Jen málokdy začínám hovor na téma konkrétně o výměně energie nebo byť jen o navyšování energie, protože běžně nikdo neví o co jde. Běžně se bavím o bolestech a tuhosti. Běžné informace se zatím dnes pohybují na úrovni, že masáže uvolňují a celkově dělají dobře a je možno se naprosto spolehnout, že ztuhlé svaly najdu na každém.

V tomto kurzu jde o vyhnutí se jakékoliv konfrontační linie, jak nejvíc to jen jde. Existuje více druhů metod, které se snaží dostat na povrch příčiny negativních pocitů v životě, které pak vytváří překážky v úspěchu. Mám zkušenosti, že pokud je to možné, tak nejlepší je tyto negativní pocity odbourávat v průběhu nanejvýš minut masáží různých částí těla a pak se ihned vrátit zpět k navýšení činorodého zájmu o energetičtější a příjemné pochody v oblastech vlastního těla, nebo vzájemných interakcí.

Kurz začíná z části mírnými ukázkami a pohovory a platba se neprovádí naráz, ale na etapy. Prvních několik hodin je běžně podle ceníku jako za hodinu masáže. Hodina v tomto případě může být přetažena, nemusí se tedy dodržet striktně.

Nejprve se naučíme tuto energii vnímat a postupně navyšovat její objem.Poradenství na základě čínské energetické masáže

Poradenství podle TČM v Prahze

Jedná se o práci, kterou když zvládnete a budete ji hlavně s partnerem provozovat, tak se zároveň chopíte samotných principů Čínské masáže a Taoismu. Budete postupně umět vnímat a otvírat dráhy a body a pak dál snad i čakry. Já osobně se přikláním k řízenému nabývání schopností a to znamená vědomé zvedání síly kundalíni, to jen tak pro zajímavost. Neuvědomělé a spontánní nabývání dovedností a schopností nepreferuji. Vědomé zvedání hadí síly je předběhnutí vlastního vývoje i vývoje lidstva, které by vás ve společnosti rádo stále znovu vidělo na podřadných místech.

Naučíte se postupně převzít osud do svých rukou, to znamená, že převezmete za svůj život zodpovědnost a budete jej řídit tak, jak by to jinak nebylo vůbec možné. K tomuto dobrodružství se musíte sama odvážit, já vám k tomu ukážu první krok. Je to dlouhodobá práce, ke které ukážu první kroky. Důležité je, že zmínit další možné perspektivy a ty vedou právě tam kde Čínská masáž vznikla.

Odkazy k tématu:

Pohled na sex staré Číny je blízký pohledu na masáže

Jak najít partnera

Taoismus je základem pro masáže

Jak vylepšit partnerský a konkrétněji milenecký život