Stejný druh masáže od dvou masérů?

To raději chtějte stejný guláš od dvou kuchařů.

 Je to dané nejen znalostmi, zkušenostmi, zručnosti, ale i snahou přizpůsobit se, protože nejde dělat každému to samé. Tam kde jeden zákazník naříká, že nic necítí, tam bude jiný křičet, že ho to strašně bolí a jiný se jen zavrtí, protože je mu to nepříjemně příjemný, ale neřekne nic, jiný řekne, že mu to je nepříjemný, variabilita všech možností je značná.  Je to dané charakterem zákazníka a komunikací. Nejdůležitější je udržet si přehled nejen o síle a jiných

vlastností masáže.

Nejdůležitější je udržet si přehled také o tom, co zákazník říká, někdy jen protože to říká, třeba když mi vysvětluje že ho nic nebolí, ale páteř má jak paragraf, nebo kolena oteklá, ruce pořád studené, každý masérský hmat bolí … Cena této informace může být pro mně v tom, že zákazník po mně nic nechce.

Při masáži vzniká pracovní vztah

o různé intenzitě a s cíly, které se postupně musí měnit. Zpočátku něco, nebo mnoho věcí nejde a s pokroky se dají plánovat další postupy. Ne vždy vzniká nějak zvlášť velká důvěra v maséra po vyřešení některých pohybových potíží. Určitě je dobré o dalších možnostech spolupráce, když jsou, vždy znovu a znovu promluvit.

Můžete využít možnost konzultací zdarma o všem, co vás zde zaujalo. Jsem v ulici Dittrichova 5, na Praze 2, hned u Prahy 1 v centru, na trase metra B, stanice Karlovo náměstí, od metra cca 100m.  Podívejte se také, kde v PRAZE najdete naše masáže a jak masáže provádíme masáže v Praze 4 a 2 .