Získejte přehled o vašem celkovém stavu a možností těchto masáží pro vás.

Někdy je samostatnost jedinců a vlastní ordinování metod přehnaná. Honí se za nějakými metodami, masážemi a postupy, protože si něco přečetli a uvedené výsledky by chtěli a když je pak někde nedosáhnou tak vidí chybu všude, jenom ne ve vlastním přístupu. Schopnost nechat si taky někdy od někoho poradit je k nezaplacení. V dnešní době je zapotřebí mít hodně štěstí, informací je totiž přespříliš.

Běžně je možné si sám naordinovat nějakou masáž podle vlastního uvážení, ale postupovat sám bez ptaní, nikam nepovede. Jakákoliv úspěšnost bude nízká i při střídání různých metod, terapií a postupů. Každý masér se zaměřuje na něco jiného, vy sami nevíte, jestli vám sedne přístrojová lymfatická masáž, nebo něco od někoho jiného a přesto občas ke mně někdo přiletí, že si přečetl, že třeba Dornova metoda zlepšuje zrak a chce to teď hned. Rozhodují se na základě mnohem menšího souhrnu informací, než jaké z nich dokáže vyčíst masér s praxí 10 let a pak ještě k tomu pracujícího s nějakým systémem, to je úplně něco jiného. Poprvé když ke mně někdo přijde tak se s ním teprve seznamuji , neznám jeho reakce těla a postupně si vytvářím kontinuální přehled o vývoji jeho kondice a dosaženého stupně naší spolupráce.

Když už se někam tedy pravidelně chodí a jen tak, je také k ničemu. Zapomíná se přitom, že tu jde možná hlavně stupeň rozvinuté spolupráce, pokud nejde o pouhou udržovací masáž sem tam. Je však rozdíl jestli je to s jasným postupem, při kterém se dokáže vždycky mnohem víc, než když jde o sporadické nesoustředěné akce, bez návazností.  Je to stejné jako stavba baráku, přece si nebudete pořizovat pořád znovu jinou stavební firmu a žádné nenecháte stavbu dokončit a těžko asi nechá někdo dělat něco pořád dokola, jako třeba podlahy a pořád je bourat a zase dokola, když je to u baráků pochopitelné , tak proč by to u budování vlastní kondice mělo být jinak? Na světě je možné mnoho, takže nemusíte natrefit na zedníka, který vám barák postaví až do finále a zrovna tak nemusíte natrefit na maséra, který vám systematicky pomůže až na novou, možnou úroveň kondice, která se už udržuje sama. Avšak to samé platí i obráceně, schopný zedník, když se projde po městě Praha, že , tak ne každý, koho potká bude mít zájem na stavbě domu, a bude mít na to i prostředky.