Dopřejte si čokoládovou masáž pro dokonalý relax

Dopřejte si čokoládovou masáž pro dokonalý relax říj, 12 2023

Cesta ke čokoládovému ráji

Vím to dobře, tato zpráva tě možná překvapí, ale ano, můžeš si užívat čokoládu bez toho, aniž bys musel cokoliv jíst. Jak? Použij ji jako masážní krém. Jedná se o fázi voda-na-pusu těla, která používá směs čokolády a masážního oleje pro dokonalý relax. A pokud jsi jako já, milovník čokolády, pak tento koncept přináší dvě nejlepší věci na světě, masáže a čokoládu, do jednoho nezapomenutelného zážitku.

Jestliže jsi se cítil jako ja, únavou přepracovaný blogger, masáž čokoládou může být jen to, co potřebuješ, aby sis dopřál po delším období naprosté volnosti. A jak tvrdí Radka, moje manželka, neexistuje nic jako příliš mnoho pěstování sebe sama.

Tajemství účinků čokolády na tělo

Rozumíme si, čokoláda je lahodná, ale jak může být přínosem pro naše tělo, zejména když na něm leží, namísto toho, aby byla v našem žaludku? Je to kvůli vlastnostem kakaa. Kakaové boby jsou plné antioxidantů, které chrání kůži před škodlivými volnými radikály, zavírají póry, vyživují a hydratují kůži, udělují jí pružnost a zároveň uvolňují endorfiny, známé jako hormony štěstí.

Navíc čokoláda obsahuje účinné látky, jako je tryptofan, který pomáhá uvolňovat serotonin v mozku, takže se cítíte uvolněnější a šťastnější. A kdo by si nepřál cítit se uvolněnější a šťastnější po dlouhém dni?

Procedura čokoládové masáže

Teď už víme, proč je čokoláda tak skvělá pro naše tělo a mysl, ale jak přesně probíhá čokoládová masáž? Začíná to tím, že terapeut rozpálí čokoládu smíchanou s masážním olejem do teploty příjemné pro klienta. Pak chrání kůži pomocí standardního masážního oleje, který zajišťuje, že čokoláda nelepí na kůži.

Poté se čokoláda pomalu roztírá na tělo. Terapeut poté použije kombinaci tradičních masážních technik, aby optimalizoval prokrvení kůže a podporoval uvolnění svalů. Konečně se relaxujete a vychutnáváte si blahodárné účinky této luxusní procedury.

Výhody čokoládové masáže

Také jsem se zmínil o některých výhodách čokoládové masáže, ale pokud potřebuješ další přesvědčení (jako by vůně roztavené čokolády nebyla dost), zde jsou další důvody, proč to musíš zkusit. Za prvé, jak již bylo zmíněno, čokoláda je plná antioxidantů, které mají prospěch pro kůži. Také má vliv na množství serotoninu v mozku, což vede k lepší náladě.

No a konečně, tato masáž je pro tělo něco jako hardcore rozmazlování: promění stres a napětí ve vůni čokolády a pocit uvolnění. Pomyslím na to a připadám si jako Charlie, můj papoušek, když si hraje s jeho oblíbenou hračkou.

Kde vyzkoušet čokoládovou masáž?

Možná, že jsi nyní připraven vyzkoušet čokoládovou masáž sám/sama. Ale kam jít? Jaká místa nabízejí tuto službu? Mnoho lázní a wellness center nabízí čokoládové masáže jako součást svých služeb. A pokud se nacházíš, tak jako já, v Plzni v České republice, doporučuji wellness centrum Harmonie, kde mají specialisty na čokoládové masáže.

Pokud máš pocit dobrodružství, můžeš také vyzkoušet domácí čokoládovou masáž. Ale nezapomeň na jednu věc - pokud se rozhodneš pro zkušenosti doma, ujisti se, že máš dostatečné množství čokolády. Poslední věc, kterou chceš, je dojít uprostřed masáže!

Takže, můj čtenáři, nacházíš se připravený/a vstoupit do světa, kde se kůže mění na čokoládovou polevu? Jsem si jistý, že tyto informace tě utvrdily v tom, že čokoláda a masáže jdou ruku v ruce jako pivo a párek v rohlíku. Tak na co čekáš? Jdi, užívej si svou masáž!