Jak vám tantrická masáž může pomoci dosáhnout vyšší úrovně intimity

Jak vám tantrická masáž může pomoci dosáhnout vyšší úrovně intimity srp, 14 2023

Co je to tantrická masáž?

Vlastně, co všechno víme o tantrické masáži? Představujeme si to jako něco tajemného, vzrušujícího a zároveň těžko dosažitelného. Ale já se svými zkušenostmi vám mohu říci, že tomu tak úplně není. Tantrická masáž je forma intenzivního doteku a intimity, který může být součástí osobního rozvoje a zaměřit se na hlubší spojení s partnerem. To je základní pojetí - ale podívejme se na to podrobněji.

Kdo by měl vyzkoušet tantrickou masáž?

Slyšeli jste někdy, že tantrická masáž je jen pro 'ty druhé' - ty, kteří jsou otevření novým zážitkům, tajemstvím a dobrodružstvím? Není to tak. Tantrická masáž je pro každou dospělou osobu, ať už máte zkušenosti, či ne. Máte chuť objevit novou úroveň intimity se svým partnerem, nebo sám se sebou? Pak je tento druh masáže pro vás. Nebojte se toho, pokud nemáte zkušenosti. Tantrická masáž je cesta, na které se dá mnoho naučit a objevit, na konci které vás čeká odměna v podobě hlubšího poznání a pocitu plnosti.

Jak může tantrická masáž pomoci v intimním životě?

Jistě se ptáte, jak přesně může tantrická masáž pomoci v intimním životě? Jak může něco takového zvýšit úroveň intimity mezi dvěma lidmi? Naučíte se, jak s partnerem komunikovat na hlubší úrovni a jak prohloubit své pocity. Tantrická masáž vás naučí, jak naslouchat vlastním potřebám i potřebám druhého, jak respektovat sebe i druhého, a zároveň umožňuje objevovat nové formy intimního doteku. A to je základ pro skvělý vztah, nebo ne?

Jakých technik se při tantrické masáži využívá?

Tantra vás učí vnímat svoje tělo jako celek a tantrická masáž je jedním z nástrojů, které vám to umožňují. Během masáže můžete zažít řadu technik, jako je jogínské dýchání, energetické cvičení, dotek a další. Všechny tyto techniky mají za cíl uvést vás do stavu plné relaxace a připravit vaše tělo i mysl na hlubší zážitek. A jakmile je tělo úplně uvolněné, může začít skutečný zážitek. Tantrická masáž může být velmi intenzivní a silná záležitost, obzvláště pokud jste na to připraveni.

Cvičení pro zvyšování intimity pomocí tantrické masáže

Myslíte si, že cvičení a masáž do sebe nepatří? Ono to tak ale není! Právě naopak! Existuje řada cvičení, která vám mohou pomoci zvyšovat úroveň intimity a hlouběji prožívat tantrickou masáž. Můžete zkoušet třeba cvičení na dýchání, které vám pomůže uvolnit se a věnovat svůj čas pouze sobě. Nebo třeba cvičení na uvolnění těla, které vám pomůže odstranit napětí a stres. A co teprve cvičení na zvýšení intimity, které vám umožní prohloubit svou důvěru a blízkost s partnerem.

Tipy a triky pro tantra masáže

Pokud jste se rozhodli zkusit tantrickou masáž, mám pro vás pár tipů a triků, jak na to. Pamatujte, že jde v první řadě o to, abyste se cítili pohodlně a relaxovaně. Neměli byste se na nic tlačit ani něco očekávat. Nechte se vést momentem a udělejte si čas jen pro sebe. Můžete zkusit nasvícení svíček nebo použití vybraného oleje. A nebejte zapomenout na dech – ten je základem pro uvolnění vašeho těla i mysli a pro prohloubení vašeho zážitku.

Možná se ptáte, proč by měla někdo jako já - maminka dvou dětí a blogerka z Olomouce - psát o něčem tak 'nedostižném' a 'tajemném', jako je tantrická masáž. Věřte mi, když říkám, že touto praxí jsem otevřela novou kapitolu svého života. Nemusíte být žádný expert a ani nemusíte mít obavách o svou pohodlnou zónu. Tantrická masáž je krásná cesta k hlubší intimnosti a seberealizaci, které je dostupná nám všem. Dobrodružství čeká!