Jak masáž Shiatsu může pomoci při trávení?

Jak masáž Shiatsu může pomoci při trávení? zář, 28 2023

Proč se zaměřit na Shiatsu masáž?

Upravujeme hřívu pomeránčka Rolf, přemýšlíme o tom, co vařit na večeři pro Magdalenu a Johanu a současně se snažíme držet krok s našimi pracovními povinnostmi. Takový je život moderní ženy. Nejsem samo já, Alžběta, kdo se s tím potýká. Ale co kdybych vám řekla, že existuje jednoduchý způsob jak se uvolnit a zároveň se postarat o své zdraví? A dokonce to může pomoci s trávením? Toto není další zázračný přípravek. Je to něco, co je tu s námi tisíce let. Je to Shiatsu masáž.

Shiatsu je tradiční japonská technika, která využívá tlak na určité body na těle, aby stimulovala průtok energie a pomohla tělu se uzdravit. A víte co je na tom nejlepší? Můžete ji provést sami, doma, a je to úžasně uklidňující. Ale jak může masáž pomoci s trávením? Pojďme se na to podívat podrobněji.

Odkud Shiatsu masáž pochází?

Podívejme se na začátek. Termín "Shiatsu" je japonský a znamená "tlak palcem". To je přesně to, co Shiatsu dělá. Používá tlak palcem nebo dlaní na specifické body na těle, které se nazývají meridiány. Tyto meridiány jsou energetické cesty, které procházejí naším tělem a spojují nás se světem kolem nás.

Představte si je jako silnice nebo dálnice, po kterých cestuje naše energie. Pokud jsou tyto silnice ucpány, náš průtok energie je přerušen a mohou se objevit zdravotní problémy. Jedním z příznaků ucpání těchto energetických drah může být problémy s trávením. Shiatsu masáž tedy pracuje na uvolnění těchto "silnic", aby naše energie mohla opět volně proudit.

Jak funguje Shiatsu masáž?

Když začnete se Shiatsu, první věc, kterou uděláte, je vyhledat tyto meridiány na svém těle. Existuje několik map a grafů, které ukazují, kde se nacházejí, ale nejlepší je nejspíš se obrátit na certifikovaného terapeuta, který vám ukáže, jak je najít. Věřte mi, není to tak komplikované, jak se to zdá. I já to dokázala, a nejedná se o žádnou velkou vědu!

Jednou, když máte tyto meridiány lokalizovány, začnete na ně tlačit svými palci nebo dlaněmi. Může to být trochu nepříjemné na začátku, ale po chvíli pocítíte hlubokou úlevu. Je to jako když se rozhodnete ulevit tlaku v pneumatikách auta. Vydržte, stojí to za to!

Ale proč mluvíme o trávení? Je tady nějaká souvislost? Ano, je. V těle máme specifické meridiány, které se nazývají "meridiány trávení". Jsou to cesty, kterými naše energie prochází na cestě do našeho stomaku a střev. Pokud jsou tyto meridiány ucpány, můžeme mít problémy s trávením.

Shiatsu masáž a trávení

Říká se, že je váš žaludek jako druhý mozek. To značí, jak důležité je péče o naše trávení. A zde přichází Shiatsu do hry. Pracováním na určitých bodech na meridiánech trávení můžete stimulovat svůj „druhý mozek“ a pomoci mu pracovat efektivněji.

Někdy, když se cítím napjatá nebo stresovaná, zastavím se a dám si krátkou Shiatsu masáž. Je to jako malý reset pro můj den. A víte co? Obvykle pak cítím, že moje trávení je hladší. Věřte mi nebo ne, ale dokonce i moje dcery Magdalena a Johana zjistily, že po Shiatsu masáži se jim snadněji učí!

Myslím, že je to kvůli tomu, že když pracujeme na těchto meridiánech trávení, uvolňujeme napětí a stres v těle, které může vést k některým z našich problémů s trávením. Shiatsu je skvělý způsob, jak se postarat o své tělo a mysl.

Příběh z mého života: Masáž, která změnila můj život

Vždy jsem si myslela, že masáže jsou jen něco pro bohaté lidi, kteří mají čas ležet na masážním lehátku a nechat někoho, aby je hýčkal. Ale jak se ukázalo, masáže jsou ve skutečnosti něco, co by mohlo být součástí každodenního života všech z nás!

Před několika lety jsem byla na dovolené v Japonsku. Tam jsem poprvé slyšela o Shiatsu a rozhodla se vyzkoušet. Měla jsem pocit, že jsem doslova ožila, jako kdyby mi někdo dal nový život. Cítila jsem, že moje tělo je více v souladu, že jsem více uvolněná, a dokonce jsem zjistila, že moje trávení je lepší!

Po této zkušenosti jsem se rozhodla, že chci Shiatsu přinést do svého života na denní bázi. Začala jsem se učit o meridiánech, tlakových bodech a japonské filozofii, která stojí za Shiatsu. Řeknu vám pravdu, byla to celkem cesta. Ale stálo to za to!

Dnes je Shiatsu součástí mého každodenního života. Užijte si masáž, kdykoli potřebuji ulevit od stresu, nebo když cítím, že moje trávení trpí. Děti si také začínají všímat a chtějí se naučit více, takže dělám Shiatsu s nimi. Je to krásný způsob, jak se spojit a učit se o svém těle a svém zdraví.

A co vy? Jste připraveni zkusit Shiatsu?

No, co myslíte? Shiatsu může být něco, co byste chtěli vyzkoušet? Důvěřujte mi, je to stojí za to. Je to jednoduché, efektivní a může být velmi uklidňující. A kdo z nás by teď nechtěl trochu klidu a relaxace, že? Tak proč to tedy nezkusit?

Shiatsu je jednoduchý a efektivní způsob, jak se postarat o své zdraví. Je to jako mít malý zdravotnický nástroj přímo ve svých rukách. A to nejlepší je, že jej můžete provádět kdekoli a kdykoli. Tak proč to nezkusit? Mělo by to stát za to.

Vaše Alžběta.