Jak masáž shiatsu může změnit váš život

Jak masáž shiatsu může změnit váš život zář, 21 2023

Co je masáž shiatsu?

Shiatsu, překládaný z japonského originálu jako "tlak prsty", je forma terapie, která má kořeny v tradičních japonských léčebných technikách. Za oponou kultury a starodávných rituálů, spojených se zdravím a wellness, se objevuje tato unikátní terapie, která používá tlak prstů, dlaní a dokonce i loktů na určité body na těle. A je tedy velmi vlastní nejen ve své formě, ale také ve svém hlubokém dopadu na lidi, kteří jsou jí léčeni. Představte si soukromý wellness program přímo z krásné země vycházejícího slunce, který by byl k dispozici právě vám - to je masáž shiatsu.

Jak funguje masáž shiatsu

Masáž shiatsu funguje na základě konceptu, že energie, nazývaná "qi", proudí našimi těly skrze dráhy známé jako "meridiány". Je věřeno, že když je tento tok energie blokován nebo narušen, může to způsobit celou řadu zdravotních potíží. Masáž shiatsu se zaměřuje na uvolnění těchto blokád v na-ších tělech a obnovení vyváženého toku energie.

Výhody masáže shiatsu pro tělo a duši

Proč byste měli vyzkoušet masáž shiatsu? Její výhody jsou nekonečné. Ta pravá masáž shiatsu totiž může léčit jak fyzické bolesti, tak i psychické potíže. Sama jsem byl ve svém životě na obou kontinentech, a oba kontinenty mi poskytly dva úplně odlišné pohledy na masáž. Japonci pracují s energií, Evropané pracují s tělem. Shiatsu však kombinuje obojí. Jak se tedy dá spojit orient a okcident? To je právě umění shiatsu.

Shiatsu a stres

Shiatsu mě opravdu nadchlo, když jsem ho poprvé vyzkoušel. Byl jsem vystaven velkému stresu, vyčerpání a touze, aby se moje tělo cítilo lépe. A jelikož se vyhýbám lékům, rozhodl jsem se zkusit něco přirozenějšího. Po mé první shiatsu seanci jsem se cítil naprosto nabitý energií a revitalizován. A to je opravdu fenomén shiatsu. Přestává to být pouhá masáž a stává se tím, co mi pomohlo bez léků zvládnout velké životní výzvy.

Osobní zkušenost s masáží shiatsu

Mám skvělou zkušenost s masáží shiatsu. Hledal jsem něco, co by mi mohlo pomoci se dostat z toho stresu a shonu dnešní doby. A našel jsem to v masáži shiatsu. Tato dlouholetá tradice má na svědomí mnohé změny, které prošlo mé tělo, a také můj život. Od té doby, co jsem začal pravidelně docházet na seance shiatsu, jsem si všiml velkých výhod. Můj stres dramaticky poklesl a moje soustředění a výkonnost se zlepšily.

Návrhy na trénink shiatsu

Pokud jde o učení shiatsu, rychle jsem zjistil, že můžete začít získávat dovednosti jen tím, že si přečtete pár knih a sledujete nějaké instruktážní videa na internetu. Pokud jste však opravdu vážní o tom, že chcete naučit shiatsu a používat ho k léčení sebe sama nebo ostatních, doporučil bych, abyste se zapojili do profesionálního tréninkového programu.

Shiatsu jako životní styl

Shiatsu může být pro některé lidi prostě typem masáže, ale pro mě to bylo mnohem víc. Stalo se to mým životním stylem. Začal jsem poslouchat své tělo, uvědomovat si, kde je napětí a jak ho uvolnit. Tento typ uvědomění mi pomohl nejen při zvládání stresu, ale také při zlepšení mého celkového zdraví. Jsem přesvědčen, že shiatsu mi změnilo život, a věřím, že může změnit i váš.