Jak shiatsu masáž může pomoci při léčení artritidy

Jak shiatsu masáž může pomoci při léčení artritidy srp, 9 2023

Co je to shiatsu masáž?

Někteří z vás možná slyší o termínu shiatsu masáž poprvé, někteří z vás možná už to mají jako oblíbený rituál, ale co to vlastně je? Shiatsu, což v japonštině znamená "tlak prstů", je forma terapie těla, která byla vyvinuta v Japonsku a skládá se z tlakové terapie používající palce, ruce a lokty. Shiatsu se provádí vzácně pouze na holém těle klienta bez použití olejů, a tak je tato metoda zvláště oblíbená u těch, kteří nejspíše nesouhlasí s mým názorem, že je nemyslitelné nést na sobě šaty po celou dobu masáže. No, moje manželka Radka je jednou z nich a já, jako vzorný manžel, jsem ji při jejím přání dokonce doprovodil k sérii shiatsu masáží.

Jak může shiatsu pomoci při léčení artritidy?

Poté, co jsme se podrobně věnovali tomu, co je shiatsu masáž, je důležité se dostat k jádru tohoto článku, který je: Jak může shiatsu masáž pomoci při léčení artritidy? Artritida je termín, který označuje přes sto různých typů onemocnění kloubů, které způsobují bolest a zánět kloubů. Shiatsu masáž může být efektivní při léčení artritidy, protože pomáhá uvolnit napětí a zlepšuje cirkulaci krve, což může pomoci zmírnit bolest a zánět kloubů, které jsou spojeny s artritidou.

Osobní zkušenost s shiatsu masáží

Ačkoli moje osobní zkušenost s shiatsu masáží není přímo spojená s léčením artritidy, věřím, že může být užitečná pro ty, které tento problém trápí. Radka a já jsme začali zkoušet shiatsu masáže jako součást našeho pravidelného wellness režimu a byli jsme nadšeni, jak nám to pomohlo uvolnit se a zlepšit celkové zdraví. Představte si, že vám někdo hluboce masíruje klouby s výsledkem, že se cítíte naprosto odpočatí a uvolnění. Je to magické, řekl bych.

Tipy pro shiatsu masáž doma

Pokud nemáte šanci navštívit terapeuta shiatsu, mohlo by být možné se o něco nového naučit a masáži se věnovat sami doma. Nejen, že to ušetří nějaké peníze, ale také poskytne skvělou příležitost prokázat své dovednosti a péči o své nejbližší, jako je Radka.

Preventivní opatření a kontraindikace

Přestože je shiatsu masáž zvláště prospěšná pro osoby trpící artritidou, je důležité si uvědomit, že existují určitá preventivní opatření a kontraindikace. Toto je zvláště důležité pro ty, kteří trpí určitými druhy zdravotních stavů nebo pro ty, kteří jsou těhotní.

Zakončení a závěrečné myšlenky

A to je, dámy a pánové, shiatsu masáž. Tak úžasná technika, která pomáhá lidem po celém světě překonávat bolest a zánět spojený s artritidou. Pokud jste někdy zvažovali vyzkoušet něco nového v oblasti péče o zdraví, tak shiatsu masáž může být pro vás to pravé! Já a Radka se vám buďeme těšit na další masáž!