Proč je masáž shiatsu tak populární?

Proč je masáž shiatsu tak populární? srp, 14 2023

Uvod do světa masáže Shiatsu

Vždy, když se dokopu a rozložím své staré kabáty, Šimon a Jitka jsou překvapeně, jak je to vlastně relaxační. To je přesně to, co vám přináší masáž shiatsu - hlubokou relaxaci. Asi víte, jak miluji vše japonské. A co by mohlo být Japonského víc než shiatsu? Ale co to vlastně shiatsu je? A proč je to tak populární? No, ponořme se do toho!

Shiatsu začátek: historie a principy

Lide si chtějí užívat život. Jsou rádi, když se cítí dobře. A tady vstupuje shiatsu. Tato forma masáže je stará japonská tradice založená na představě, že energie, známé jako ki, plyne naším tělem po určitých dráhách. Máte-li blokádu nebo nerovnováhu v této energii, dostanete se na rychlou cestu k nemoci. Masáž shiatsu tedy pracuje na uvolnění těchto blokád a obnově rovnováhy. Je to jako když se snažíte získat zase zpět svůj vnitřní zen, pokud vím, co myslím.

Proč je masáž shiatsu tak oblíbená?

Jestliže si myslíte, že masáž shiatsu je jen pro lidi, kteří potřebují relaxaci, pak jste mimo! Podle mých zkušeností dává shiatsu lidem také pocit celkového blaha. A kdo by si nechtěl takový pohled na život, že? Navíc, studie ukazují, že shiatsu může přinést úlevu od celé řady zdravotních potíží. Například, když mi Mína, naše kočka, šlápla na záda (opravdu, to se stalo!), pomohla mi právě shiatsu masáž zklidnit svaly.

Shiatsu a jeho vliv na tělo a mysl

S shiatsu si člověk připadá jako v nebi. Jen si představte, jaká úleva to může být pro vaše tělo i mysl. Výzkumy dokonce naznačují, že shiatsu může pomoci snížit úzkost a napětí, zlepšit spánek a dokonce podporovat hojení. A to je přece to, co všichni na konci dne chceme, ne? Trochu klidu a míru v našich rušných životech. A SHiatsu nám právě to může dát.

Jak se shiatsu masáž provádí?

Jestli jste někdy viděli masáž shiatsu na fotkách nebo videích, pravděpodobně víte, že to vypadá trochu jinak než klasická masáž, na kterou jste zvyklí. Masér využívá svůj vlastní váhu a tlačí prsty, dlaněmi nebo někdy i lokty do určitých bodů na těle. Podívejte se, to nemusí být pro každého, ale já jsem byl z této metody naprosto nadšený! Místo toho, abyste se cítili jako plátek masa na masážním stole, cítíte se jako součást aktivního procesu uzdravování.

Kde si můžeš vychutnat masáž shiatsu?

Můj oblíbený způsob, jak si užít shiatsu, je doma. Ale pokud se vám nechce s tím experimentovat sám, můžete to zkusit v profesionálním salónu. Mnoho wellness center a lázní nabízí shiatsu jako součást svých služeb. A obecně platí, že pokud jde o masáže, není nic lepšího než přenechat se do rukou odborníka, že? Takže seznamte se se svým místním masérem a zjistěte, co všechno může shiatsu nabídnout vám.

Shiatsu pro konec: závěrečné myšlenky.

Úplně na závěr bych chtěl říct, že si myslím, že masáž shiatsu je něco, co byste měli vyzkoušet alespoň jednou v životě. Může vám to nabídnout úplně nový pohled na život, na své tělo a na to, jak se cítíte. A kdo ví? Možná zjistíte, že shiatsu je právě to, co jste potřebovali k nalezení svého klidu a harmonie. Tak proč to nezkusit? Budete překvapeni, jak vás to může celkově osvěžit.