Překvapivé benefity čínské masáže pro vaše zdraví

Překvapivé benefity čínské masáže pro vaše zdraví srp, 14 2023

Základy čínské masáže

Alžběta tady s další dávkou informací pro vás. Dnes se ponoříme do fascinujícího světa čínské terapie známé jako Tui na. Ale než se vrhneme na hlubší vody, pojďme se nejprve pozdravit s podstatou čínské masáže a jak se vyvíjela v průběhu století. V podstatě je čínská masáž tisíciletý systém, který zahrnuje tření, kroucení, tlakové body a hladké hladké pohyby. Tui na byl odedávna uznáván za svůj významný přínos k celkovému zdraví a wellness, až do doby dynastie Tang (618-907 n. L.). Jeho techniky byly široce rozšířené a uznávané dokonce i ve zdravotnictví.

Překvapivé zdravotní benefity čínské masáže

Nyní, když už víme, co je čínská masáž, pojďme se podívat na některé z těch úžasných výhod, které nám může přinést. Zejmena má Tui na obrovský přínos pro naše tělo a mysl. I když některé z těchto benefitů mohou být pro nás trochu překvapivé. Například, místo toho, abychom se báli bolesti, mnoho lidí zjišťuje, že po masáži se cítí energičtější než dříve. Navíc, někteří klienti hlásili, že po masáži přišli o únavu na nohou a jiné překvapivé benefity zahrnují zlepšení kvality spánku a zvýšení flexibility, což je velký plus pro všechny sportovce tam venku. Ale to není vše! Čínská masáž také slibuje zlepšení cirkulace krve a snížení blokád v těle, což může vést k zdravějšímu a šťastnějšímu životu.

Čínská masáž a její roli v tradiční Čínské medecíně

Tui na není jen doplňkovou formou péče o tělo, je to základní součástí tradiční čínské medicíny (TCM). TCM věří v koncept Qi (životní síla), který proudí skrze naše tělo a má na starost naše zdraví a nemoci. V tomto kontextu hraje čínská masáž zásadní roli, protože pomáhá regulovat a obnovovat průtok energie v našem těle a tak posiluje naše zdraví. Za použití různých technik jako jsou tlakové body, tahání a kruhové pohyby, masér hněte a pohybuje svaly a klouby, aby uvolnil blokády a obnovil přirozený průtok Qi.

Kdy a proč byste měli vyzkoušet čínskou masáž

Mám pro vás osobní zkušenost s Tui na masáží. Před pár lety jsem si vzala volno a cestovala jsem po Číně. Jeden den, když jsem byla v Pekingu, jsem se rozhodla vyzkoušet Tui na masáž a byla jsem překvapená, jak fantastické to bylo! Od té doby jsem se do Tui na zamilovala a věřím, že by to mohlo být stejně život měnící pro vás, jako to bylo pro mě. Pokud jste unavení, stresovaní, trpíte nespavostí nebo chronickou bolestí, mohla by být čínská masáž dokonalou volbou pro vás. Ale především, i když žádné z těchto potíží nemáte, stále vám mohou být benefity z čínské masáže prospěšné pro vaše každodenní zdraví a pohodu.

Na závěr bych ráda zdůraznila, že bychom měli vždy respektovat naše tělo a naslouchat jeho potřebám. Takže jestli vaše tělo touží po uvolnění napětí a relaxaci, proč nevyzkoušet čínskou masáž? Možná objevíte úžasný způsob, jak se starat o své tělo a duši.