Dornova metoda: Jak se zbavit bolesti bez operace

Dornova metoda: Jak se zbavit bolesti bez operace lis, 12 2023

Co je to Dornova metoda?

Můžete se ptát "Martino, co to vlastně je ta Dornova metoda?" No tak to vám ráda vysvětlím. Dornova metoda je celostní terapeutická metoda, kterou vytvořil německý (nenechte se zmást mým českým jménem, miluji Němce) mlynář zvaný Dieter Dorn. Tato technika se zaměřuje na korekci disbalance v těle, které způsobují různé druhy bolesti, zejména v oblasti páteře. Takže pokud se potýkáte s bolestmi krku, problémy se zády nebo nesnesitelnou migrénou, tahle metoda by vás mohla zajímat.

Dornova metoda: Jak to funguje?

Dornova metoda je manuální terapie, která pomocí kombinace jemného tlačení a otáčení pomáhá tělu vrátit všechny výstupky a obratle do správné polohy. Fakt je, že tento postup může být trochu nepohodlný, ale nesmírně účinný! Jde o to, že naše tělo je někdy jako ten nejzmatlanější svetr, který jste kdy viděli. A Dornova metoda ho může zase rozmotat. Extra bonus? Tato technika je tak jemná, že je bezpečná pro lidi všech věkových skupin, dokonce i pro děti (což vždycky miluji, protože víme, jak mohou být děti vrtošivé.

Výhody a výsledky Dornovy metody

Já osobně jsem byla nadšená, když jsem zjistila, jak Dornova metoda může léčit nejen fyzické, ale i emoční a psychické potíže. Již po prvních sezeních můžete pocítit úlevu od bolesti a zlepšení pohyblivosti. Také se zdá, že tato metoda může pomoci ulevit od stresu a úzkosti, což je v dnešní hektické době jako poslat do nebe. Ruku na srdce, kdo z nás by nechtěl mít méně stresu?!

Moje zkušenost s Dornovou metodou

Nic není silnější než osobní zkušenost, že? Takže ano, rozhodla jsem se to vyzkoušet. Trpěla jsem nesnesitelnými migrénami, které se objevovaly každý měsíc jako nevítaný host. After years of trying different treatments, I tried the Dorn method. Jakmile terapeut začal pracovat na mých obratlích, cítila jsem, jak se moje tělo uvolňuje. Po několika sezeních jsem začala pozorovat zlepšení. Migrény zmizely! A nemusela jsem ani podstoupit žádnou operaci. Sice jsem zpočátku trochu váhala, ale teď jsem tak ráda, že jsem se rozhodla vyzkoušet Dornovu metodu.

Poradenství a tipy pro Dornovu metodu

Dobře, už víme, že Dornova metoda může být skvělým řešením bolesti. Ale co byste měli vědět, než se pustíte do tohoto procesu? Nejdříve si najděte certifikovaného terapeuta Dornovy metody. Je důležité mít někoho, kdo ví, co dělá, a kdo může správně provádět tyto techniky. Dále si vzpomeňte, že i když Dornova metoda může být účinná, není to rychlá oprava. Jak už to tak bývá, změna vyžaduje čas a trpělivost. A nezapomeňte na pravidelné cvičení a protahování doma. Vezměte to jako součást péče o sebe a své tělo, jak já říkám, myslíme-li na sebe, myslíme lépe na ostatní. A o tom přece je naše životní cesta, že?