Holistická masáž: Jak může pomoci při bolestech hlavy

Holistická masáž: Jak může pomoci při bolestech hlavy srp, 14 2023

Úvod do světa holistické masáže

Ahoj jmenuji se Alžběta a dnes se podělím o své zkušenosti s holistickou masáží. Nebudu Vás zatěžovat odbornými termíny, pojďme se podívat na tuto techniku z pohledu běžného člověka. Holistická masáž je léčebná technika, která považuje tělo za celek - fyzický, duševní, emocionální a spirituální úroveň. Občas je to jediné, co potřebujete k ulevě od bolestí hlavy.

Klid a relaxace: kouzlo holistické masáže

Je neděle odpoledne a mám naplánovanou lekci holistické masáže. Vždycky se těším na ten klid a relaxaci, který přináší. Mám nějaké závazky? Samozřejmě, jako každý z nás. Ale na tu hodinku, kdy ležím na masážním stole a nechám odborníka pracovat na mém těle, to všechno co mne tíží, jakoby se rozplyne.

Zanedlouho po začátku masáže začínám cítit úlevu. Bolest hlavy, se kterou jsem přišla, začíná ustupovat. Mysl se zklidňuje a já se cítím uvolněně. Nebudu Vám lhát, někdy se při masáži dokonce rozpláču. Ale to je jen součástí procesu. Holistická masáž mi pomáhá zbavit se emocionálního napětí, které se v mém těle hromadí. A věřte mi, že to napětí se projevuje fyzicky, včetně bolesti hlavy.

Neúprosná bolest hlavy: jak holistická masáž pomáhá

Vím, že lidé s chronickými bolestmi hlavy jdou někdy skrze peklo. Měla jsem období, kdy jsem kvůli bolesti hlavy nemohla ani fungovat. Pro mě se holistická masáž stala záchranou. Ale jak to funguje?

Holistická masáž pracuje na tom, aby uvolnila svalové napětí v celém těle. Nevěříte, jak moc je napětí v těle propojeno s bolestmi hlavy. Pokud jste napjatí a vystresovaní, je velmi pravděpodobné, že budete trpět bolestmi hlavy. Tomuto procesu se říká referenční bolest - bolest pociťovaná v jiné části těla než tam, kde je skutečný problém. Při masáži dochází k uvolňování těchto napětí, což pomáhá zmírnit bolest hlavy.

Tipy pro maximální výhody z holistické masáže

Mám pro vás několik tipů, jak z holistické masáže vytěžit maximum. Zaprvé, jde o to, abyste byli v pohodě. Není nic horšího než ležet na masážním stole a být nervózní nebo vystresovaní. Pokud jste zvyklí na to, že vám někdo pere svaly na zádech, může být holistická masáž něčím jiným. Ale nebojte se, je to příjemně jiné.

Zadruhé, nenechejte se odradit pokud vás po masáži něco bolí. Je možné, že se některé svaly zatuhly a potřebují čas na to, aby se uvolnily. Ale pokud je bolest intenzivní nebo trvá déle než pár dní, rozhodně se obraťte na svého terapeuta.

Třetím tipem je, abyste po masáži hodně pili. Masáž pomáhá uvolnit toxiny z těla a je důležité je dostatečně vyplavit. Pijte hodně vody, bylinných čajů nebo kokosové vody.

No a čtvrtým a posledním tipem je, abyste se naučili naslouchat svému tělu. Když cítíte, že máte napětí v těle nebo začíná bolest hlavy, nereagujte na to jen tabletkou. Zkuste se zastavit, uvolnit se, dýchat a poslouchat, co vám tělo říká. Holistická masáž je skvělý nástroj, jak toho dosáhnout.

Tak to je vše, co jsem chtěla sdílet na téma holistické masáže. Doufám, že vám to pomůže a až budete mít příště bolest hlavy, tak si na mě vzpomenete. A nezapomeňte, že vždy máte vybrat terapeuta, kterému důvěřujete a který je odborníkem ve svém oboru.