Holistická masáž: Jak může zlepšit krevní oběh

Holistická masáž: Jak může zlepšit krevní oběh srp, 14 2023

O co jde v holistické masáži?

Mnoho z vás se pravděpodobně ptá, co je to vlastně holistická masáž? Chápu to, svět masáží je široký a plný různých možností. Takže, pro ty, kdo jsou nově příchozí nebo máte zájem o komplexní přístupy k vlastnímu zdraví, holistická masáž je forma masáže, která se zaměřuje na celé tělo jako celek. Je to o mnoho více než jen pohlazení nebo tření vašich křečovitých svalů. Holistická masáž zahrnuje techniky a postupy vycházející z mnoha různých kultur a léčebných tradic.

V praxi to znamená, že holistická masáž nejenže cílí na tělesné problémy, ale také vzájemně propojuje tělo, mysl a ducha. Považuje tyto tři aspekty za nerozlučitě spojené a proto se pokouší o jejich harmonizaci a vzájemnou vyváženost. A to je základ toho, co to vlastně holistická masáž je.

Jak holistická masáž zlepšuje krevní oběh

S mojí ženou Radkou jsme se nedávno rozhodli vyzkoušet holistickou masáž v salonu nedaleko našeho domova v Plzni. Měl jsem pocit, že můj krevní oběh prostě "nejede" jako dřív. A jakmile jsem vešel do místnosti s masérkou a uložil se na stůl, uvědomil jsem si, že jsem se opravdu trefil do černého.

Techniky používané v holistické masáži, od hluboké tkáňové masáže až po jemnější doteky a tlaky, stimulují krevní oběh. A to je důležité, protože dobrý krevní oběh je klíčem ke zdraví a vitalitě. Krev přenáší živiny a kyslík do buněk a odstraňuje toxiny, což pomáhá tělu se samo-léčit a udržovat se zdravé. Když je krevní oběh pomalý nebo blokovaný, tělo nemůže fungovat tak efektivně, jak by mělo.

Vlastnosti a benefity holistické masáže

Holistická masáž zahrnuje celou řadu technik a postupů, a proto je tak účinná. Ať už využíváte masáže pro zlepšení krevního oběhu nebo z jiných zdravotních důvodů, mohou tyto postupy pomoct podpořit celkovou vitalitu a zdravé fungování těla.

Například, hluboké tkáňové masáže mohou pomoci uvolnit sevřené a ztuhlou svaly, což může zlepšit pohyblivost a flexibilitu. Díky tomu se krev může lépe pohybovat tělem a tak výrazně podporuje krevní oběh. Jemné tlakové techniky mohou mírnit stres a napětí, což přispívá k relaxaci a vzájemné harmonii mezi tělem a duší.

Osobní zkušenost s holistickou masáží a jejím dopadem na krevní oběh

Chcete příklad? Měl jsem to štěstí, že jsem měl možnost se o účincích holistické masáže na své tělo přesvědčit přímo a na vlastní kůži. Nechci se chlubit a možná je to trochu nesourodé, ale já jsem ten typ člověka, který rád zkouší nové věci. A jak už jsem zmínil dříve, k holistické masáži mě přivedla nedostatečná cirkulace krve.

Ale život má své nástrahy. Moje první zkušenost s holistickou masáží byla poněkud bolavá. Tahle masáž se různými technikami snaží dosáhnout hlubokých vrstev svalů a vazy, což může být v některých případech velmi nepříjemné. Ale radím vám, nevzdejte to hned na počátku. Jak se tělo postupně přizpůsobí, bolest ustupuje a začnete cítit výhody, které holistická masáž přináší. Po několika sezeních jsem ucítil, jak se můj krevní oběh zlepšuje a celkový pocit z vlastního těla se také zlepší.

Holistická masáž: Pro koho je vhodná?

Není to jen pro mě. Ano, můj příběh je o něčem, co funguje pro mě, ale musím zdůraznit, že holistická masáž je něco, co by mohlo být prospěšné pro každého. Nezáleží na tom, zda jste sportovec nebo kancelářský pracovník, mladý nebo starý. Holistická masáž je vhodná pro všechny lidi a všechny věkové kategorie.

Je to skvělá volba pro ty, kteří hledají přístup k zdraví, který je holistický a zaměřen na celé tělo. Pokud chcete zlepšit svůj krevní oběh, ulevit od stresu, zlepšit svou pohyblivost a pocit z vlastního těla, je to něco, co byste měli zvážit.

Závěr: Holistická masáž a krevní oběh

A tak, pokud jste někdy zvědaví nebo se potýkáte s nízkým krevním oběhem, navrhuji vám zkusit holistickou masáž. Já a Radka jsme ji vyzkoušeli a byl to pro nás skutečný zážitek. Uvedla nás na cestu ke zdravějšímu tělu a myšlení. Vyzkoušejte to a možná budete překvapeni, co všechno to může pro váš vlastní krevní oběh udělat.

Váš Jakub.