Jak relaxační masáž může pomoci při cukrovce

Jak relaxační masáž může pomoci při cukrovce lis, 30 2023

Představení relaxační masáže

Jsem Monika a dnes bych vám ráda představila něco, co jsem objevila nedávno a to je úžasné léčení prostřednictvím relaxační masáže. Víte, že relaxační masáže mohou přinést mnoho zdravotních výhod včetně uklidnění našeho těla a mysli? Ale co když vám řeknu, že může pomoci i cukrovkářům? Ano, možná se vám to zdá neskutečné, ale kdo by si myslel, že to tak opravdu je. Každý, kdo má si odpustit sladké, si zaslouží alespoň trošičku slasti, a relaxační masáž je ta nejsladší, co může přijít na mysl. Než se do toho ponoříme, počkejte si na pokračování, protože je zkrátka nemožné obsáhnout všechny benefity masáže v jednom odstavci a to je skvělé, protože se na co těšit!

Jak relaxační masáž funguje

Jestliže jsem vás zaujala, představme si nejdřív, jak relaxační masáže fungují. Masáže uvolňují svalové napětí, zlepšují cirkulaci a stimulují lymfatický systém. Zní to složitě, ale v podstatě to prostě znamená, že vaše tělo je povzbuzeno k odstraňování toxinů a k regeneraci. Ale jak to může pomoci cukrovkářům? No, zlepšená cirkulace znamená, že glukóza, kterou tělo potřebuje pro energii, se dostává tam, kde má. Také to znamená, že hormony, které regulují hladinu krevního cukru, mohou lépe fungovat. Například můj pes Max si oblíbí masáže na bříšku, pravděpodobně mu to pomáhá s jeho trávením a také ho to krásně uklidní.

Vliv na psychiku

Další věc, kterou byste nikdy neměli podceňovat, je psychický dopad cukrovky. Je to onemocnění, které vyžaduje neustálou péči a může být velmi stresující - a víme, že stres může zhoršit cukrovku. Neustálé sledování hladiny cukru v krvi, strava, cvičení, všechno to může být hodně intensivní. Relaxační masáž je tedy skvělým způsobem, jak se zbavit stresu. Když jsem byla naposledy stresovaná, šla jsem na masáž. Bylo to úžasné. Mysl mi byla jasnější, tělo bylo uvolněnější.

Tipy pro masáže

Nyní, když víme, proč a jak masáže fungují, pojďme se podívat na několik tipů, jak si je co nejvíce užít. Prvním pravidlem je najít si dobrou masérku. Měla jsem tu štěstí na Janu. Je tak talentovaná a vždy ví, jak mi ulevit od bolestí a stresu. Dalším tipem je pravidelnost. Ještě jednou - pravidelné masáže jsou to, co vám pomůže udržet tělo i mysl v harmonii.

Přínosy masáže pro cukrovkáře

Je pravda, že masáže mohou ulevit od mnoha nepříjemných příznaků a komplikací cukrovky. K tomu patří například neuropatická bolest, kterou lze zmírnit pomocí masáží. Myslete na to tak, že masáž může podpořit cirkulaci krve do končetin a tím zmírnit bolest a necitlivost.

Konkrétní techniky a přístupy

A konečně, jaké jsou konkrétní techniky a přístupy, které se v masáži používají pro lidi s cukrovkou? Od hluboké tkáňové masáže, přes shiatsu a reflexní terapii až po aromaterapii, existuje mnoho technik, které se mohou použít. Je to opravdu o tom, co vám vyhovuje nejlépe a co vám přináší nejvíce úlevy. Takže, pokud jste cukrovkář a o masáži jste nikdy nepřemýšleli, možná je čas to změnit. Buďte odhodlaní zkoušet nové věci, hýčkat se a pečovat o sebe. Nakonec, jak říkám vždy, je to záležitost „zdravý duch ve zdravém těle“.