Medová masáž: Co byste měli vědět před první návštěvou

Medová masáž: Co byste měli vědět před první návštěvou říj, 1 2023

Základní percepce medové masáže

Než se ponoříme do hloubky medové masáže, dejme na chvíli stranou své skepse a neznalosti. Můžu vás ujistit, že po prvním zážitku z medové masáže, už nic nebude jako dřív. Medová masáž, nazývaná také honey massage, je už od pradávna uznávaná za jednu z nejpříjemnějších a nejefektivnějších form masáže. Obsahuje úžasné léčebné a regenerační vlastnosti medu, který je přirozeným a silným antioxidantem. Jak by řekla moje Milá Radka (ano, toj je moje drahá dcera) "Mamko, to je jako med na srdce".

Před první návštěvou - poznejte procedury

Před prvním sezením je dobře si ujasnit, co přesně od medové masáže můžeme očekávat. Sama jsem byla na první návštěvě překvapená, kolik se toho děje. Na začátek je vaše tělo zahřáté teplými ručníky nebo výhřevnou dekou, aby bylo připraveno na aplikaci medu. Následuje samotná masáž trvající zhruba hodinu. Med je rozmazán na těle a masírován s využitím specifických technik, které pomáhají uvolnit napětí ve svalech a těle. To už mě v první fázi dostalo na kolena, bylo to tak úžasné. A můj cíl je, abyste byli stejně nadšení jako já.

Jak med působí na vaše tělo?

Nechme na chvíli stranou vědu a zaměřme se na účinky medu na tělo. Jak jsem zmiňovala, med je přirozený a silný antioxidant. Během masáže se aktivují medem naplněné póry a je stimulován odtok toxických látek z těla. Med se také dostává do krevního oběhu, kde dodává tělu vitamíny a minerály, které jsou pro něj prospěšné. Kromě toho med pomáhá hydratovat pokožku a navrací ji přirozenou elasticitu a hebkost. Promiňte, ale myslím, že teď určitě chcete jít na medovou masáž.

Doba trvání a střídání léčebných sezení

Typická doba trvání medové masáže je zhruba 60 až 90 minut, ale může se lišit v závislosti na potřebách jednotlivce. Dodatečný čas může být věnován oblastem, kde je více napětí nebo bolesti. Po první návštěvě je doporučeno sezení opakovat každých 7 až 10 dní, v závislosti na individuálních potřebách. Já na své druhé sezení s velkou nedočkavostí čekala plných 9 dní - nebylo to lehké, ale stálo to za to!

Aplikace medu a jeho aroma

Cítit vůni medu po celou dobu masáže je jedním z dalších benefitů. Med se používá v tekuté formě a je rozmazán na vaše tělo, zpravidla na záda a ramena, ale také na dolní končetiny. Mě při mé první návštěvě trochu překvapilo, když jsem se dívala na velkou sklenici medu na stole, ale výsledky byly fantastické a zážitek jedinečný. Zůstalo to se mnou až do dnes a jsem přesvědčena, že i vy si to zapamatujete na celý život.

Doporučení po medové masáži

Po medové masáži je důležité se sprchovat teplou, nikoli horkou vodou, aby se med z kůže důkladně omyl. Med totiž může zanechat lepkavý film na pokožce, který může způsobit nepohodlí. Doporučuje se také dostatečně hydratovat, aby tělo mohlo efektivně vyplavit toxiny. A pokud můžete, dopřejte si po masáži relaxaci. Odejít pak s pocitem lehkosti a připravení na nové výzvy - to je ta pravá odměna.

Výhody medové masáže

To nejlepší na závěr, že? Nejenže se budete cítit skvěle, ale medová masáž přináší i množstvo zdravotních výhod. Zlepšuje krevní oběh, napomáhá detoxikaci těla, uklidňuje nervový systém, posiluje imunitní systém a mnohé další. Já osobně jsem začala být po medové masáži mnohem více uvolněná a raději si užívala svůj čas. Zní to jako kouzlo, že? Ale věřte mi, je to opravdu všechno pravda.

Moje zkušenosti a konečné myšlenky

Vím, že moje meze vás mohou přijít jako nadšené a možná i trochu přehnané, ale to je prostě projev mé upřímné lásky k této formě masáže. Po celou dobu mojí první návštěvy jsem se cítila naprosto relaxovaná a pohodová. Nebojte se vydat na tuto cestu. Je to něco speciálního a já bych vám to rozhodně doporučila, protože jsem přesvědčena, že po první návštěvě budete stejně nadšeni jako já. Přeji vám krásný zážitek, stejně tak jako jsem ho měla já.