Proč je masáž po porodu tak důležitá?

Proč je masáž po porodu tak důležitá? srp, 9 2023

Úvod do světa masáží po porodu

Takže, nové maminky, máme ho tu. Malého roztomilého miminka, které je naším vším. Ale to neznamená, že bychom měli zapomínat na sebe, pravda? A hned po tom, co jsme se tak úspěšně zúčastnily toho přírodního zázraku, kterým je pro nás porod, neznamená to, že nás čeká okamžité uzdravení. Bolesti a nepohodlí spojené s tímto humánním úkolem nekončí ihned po porodu. A tak tu máme masáže po porodu, které jsou jádem dne - celostránkový vstup do wellness pro nové maminky.

Význam masáží pro fyzické zdraví

Možná se zeptáte, proč by mě masáž měla zajímat a co všechno mi může přinést. No, povím vám - hromadu věcí! Masáže po porodu nejsou jen o uvolnění napětí a relaxaci, což samozřejmě je velmi důležité. Ale hlouběji, jsou o přizpůsobení se novým tělesným proměnám. Po porodu jsou naše těla, nové maminky, vážně v šoku. Všechny svaly, ligamenty a klouby, které pracovaly tak těžce během porodu, potřebují čas na regeneraci a uzdravení. Masáže mohou pomoci uspíšit tento proces tím, že uleví od bolesti, uvolní napětí a zlepší krevní oběh.

Mentaální a emoční výhody masáže

Kdo by si myslel, že masáži jde o tolik více, než jen o tělesnou stránku věci? No, já jsem tak myslel! A po nějaké době s bitvou na raném rodičovství jsem přišel na to, že existuje svět výhod, jež masáže po porodu přinášejí našemu duševnímu a emočnímu zdraví. Masáž může pomoci zmírnit postpartální deprese, úzkost a stres, nicméně to není vše. Dopamine a serotonin, hormony štěstí, jsou uvolňovány během masáže, což poskytuje okamžitý pocit euforie a štěstí. A kdo si myslí, že nové maminky nepotřebují víc štěstí?

Zvláštní masážní techniky pro maminky

Dobře, takže teď víme, proč jsou masáže po porodu důležité. Ale jak se k nim dostat? Jaké jsou zvláštní techniky pro nové maminky? A jak se odlišují od běžných masáží, které dostáváme v našem oblíbeném wellness centru? Pro nové maminky existují speciální masáže, které by měly být prováděny odborníkem. Tyto masáže se zaměřují na oblasti těla, které byly během porodu zvláště zatíženy - jako je dolní část zad, pánev a břicho.

Masáže doma - jak na to?

Ovšem, vy chcete vědět, jak si můžete dopřát tuhle úžasnou péči doma, že? Pochopitelně, ne každý má na to, aby chodil na profesionální masáže, ať už z důvodu času nebo finančního, a tak jsem se rozhodl prozkoumat a naučit vás, jak na to doma. Znáte nějaké základní masážní techniky a metody? Nebudete potřebovat nic speciálního, jen trochu oleje a někoho, kdo vám pomůže. Věřte mi, za pár minut budete jak nová!

Skutečnosti a mýty o masáži po porodu

Na závěr se bavme o tom, co je a co není pravda o masážích. Jak víte, existuje spousta mýtů o všem, co se týče zdraví a wellness. Masáže po porodu nejsou výjimkou. Ale nebojte se, s tím vám pomůžu. V tomto článku vám poskytnu jasné a věrohodné informace, aby jste z masáže získaly to nejlepší.